منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
جراحی پلکتزریق ژل یا فیلربوتاکس
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / روشهای مختلف جوانسازی / پرسش و پاسخ درباره تزریق بوتاکس یا دیسپورت

پرسش و پاسخ درباره تزریق بوتاکس یا دیسپورت

یه عنوان مقدمه ذکر این مساله لازم است که چروکهای صورت به دودسته تقسیم میشوند :
1- چروکهای فعال(Dynamic Wrinkles) که بدلیل وجود عضله در زیر آنها به وجود میآید.این خطوط نتیجه سالها خندیدن،اخم کردن و تغییر فرم عضلات صورت هستند.
2- چروکهای غیر فعال (Static Wrinkles) که بدلیل پروسه پیری و تغییرات محتویات درم پوست ایجاد میشود.
در مورد چروکهای فعال یعنی چین وچروكهایی كه ارتباط مستقیم با حركات عضلات صورت دارند ، به عنوان مثال چینهای افقی پیشانی ، چین اخم بین ابروها وچینهای دور چشم استفاده از بوتاكس بسیار موثر است.ولی برای درمان چین وچروك عمیق وغیر فعال مثل خط خنده باید از تزریق پرکنندهها مثل اسید هیالورونیك استفاده کرد وتزریق بوتاکس در این موارد بی اثر است. حال به چند پرسش رایج در مورد تزریق بوتاکس میپردازیم:

1- بوتاکس چيست ؟
بوتاکس فرم رقيق و خالص توکسين بوتولينوم است که در شل کردن عضلات بسيار موثر است. این دارو با اسامی تجاری مختلفی در بازار وجود دارد که معتبرترین آنها BOTOX و Dysprot هستند.در ایران علاوه بر دیسپورت برندهای دیگر وجود دارد که میتوان به نورونوکس(neuronox) و مسپورت (Masport) اشاره کرد.برند زئومین هم ساخت شرکت Merz آلمان است که اخیرا وارد ایران شده است.

2- چگونه چروک ها توسط بوتاکس برطرف ميشود ؟
مقدار مشخصی از بوتاکس توسط سوزن ظريف به داخل عضلات زير چروک تزريق ميشود، اين تزریق باعث غير فعال شدن عضله توليد کنندهچين ميشود و در نتيجه چروک فعال محو ميشود. به همين دلیل بوتاکس براي برطرف کردن چين اخم (بين دو ابرو)،خطوط پيشانی و خطوط دور چشم بسيار عالی عمل ميکند.

3- بوتاکس برای درمان چه مناطقی به کار ميرود ؟
کاربرد زيبايی بوتاکس در صورت اغلب برای برطرف کردن چين اخم (بين دو ابرو)، خطوط پيشانی و خطوط دور چشم است.علاوه برا ین موارد از تزریق بوتاکس برای بالا بردن وشكل دادن ابروها (لیفتینگ ابرو بدون جراحی)، محو خطوط دور لب ، بالا بردن گوشه های لب و نوك بینی، كم كردن عمق چاله چانه ، بهبود پوست پرتقالی شدن پوست چانه و برای از بین بردن خطوط عرضی وعمودی گردن میتوان استفاده کرد.به غیر از کاربردهای زیبایی بوتاکس را میتوان برای درمان تعریق بیش از حد كف دست وپا وزیر بغل و حتی درمان سردردهای میگرنی وتنشی به کار برد. برای اطلاع از همه کاربردهای بوتاکس میتوانید به این مقاله هم مراجعه نمایید.

4- آيا تزريق بوتاکس عوارض دارد ؟
از سال 1990 تاکنون از تزريق بوتاکس استفاده ميشود ولی تاکنون هیچ عارضه جدی برای بوتاکس مشاهده نشده است. شايعترين عارضه تزریق بوتاکس افتادن پلک است که در صورت انجام این تزریق توسط متخصص احتمال بروز این عارضه بسیار ناچیز است. تزريق بوتاکس در مطب انجام ميشود و بيمار بلافاصله به سر کار برميگردد.

5- مزايای تزريق بوتاکس چيست ؟
تزريق بوتاکس امروزه یكی از بهترین وموثرترین روشهای درمانی زیبایی پوست است .رفع چروک با این روش بسیارسريع و موثر است به طوری که بين7-2 روز پس از تزریق اثر بوتاکس شروع میشود و چروکها برطرف میشود.مزيت ديگر اين روش برگشت سريع به سر کار است،حتی موقع خروج بيمار از مطب نيز اثری از تزریق انجام شده در بیمار مشاهده نميشود.اثرات تزريق بوتاکس بسته به تعداد تزريق قبلی بين 9-4 ماه طول ميکشد.در صورت تزريق مکرر بوتاکس ، به تدريج فواصل تزريق های بعدی بيشتر ميشود يعنی عملاً با تزريق بوتاکس کمتر اثرات طولانيتری حاصل ميشود.به طور کلی تزريق بوتاکس، بهترین و مطمئن ترین روش غير جراحی برای جوانسازی پوست است.

6- چه کسی کانديد مناسب برای تزريق بوتاکس است ؟
هر کسی که خواهان اين است که چهره جوان تر و کم چروکتری داشته باشد کانديد مناسبی برای تزريق است.مزيت تزريق بوتاکس اين است که موقع خنده، اخم و تغيير فرم صورت چروک بيشتری در صورت ظاهر نميشود.تزریق بوتاکس در بارداری وهمچنين بيماران عصبی تزريق بوتاکس ممنوع است. طبق مقالات جدید تزریق بوتاکس در شیردهی مجاز است.تزریق بوتاکس قبل از بارداری مشکلی ندارد.

برای مطالعه پرسش و پاسخهای بیشتردر مورد تزریق بوتاکس یا دیسپورت اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده همه کاربردهای بوتاکس و عکسهای قبل وبعد اینجا راکلیک کنید.
برای مشاهده ویدیوی همه کاربرهای بوتاکس اینجا را کلیک کنید.
اگر قصد تزریق بوتاکس دارید و اطلاعات بیشتری نیاز دارید اینجا را کلیک کنید


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :شقایق [ 1391-05-01 ]
ممنون از اطلاعات خوب ومفیدتون واقعا سایت خوبی دارید اقای دکتر

حمیده [ 1390-09-30 ]
تشکر زیاد ازمعلومات مفید تان در مورد بوتاکس. من میخواهم بدانم که قیمت زرق بوتاکس برای یک شخص چند دالر تمام میشود.

maryam [ 1389-10-13 ]
ممنون از اطلاعاتی که در اختیار م قرار دادید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تزریق فیلر ژویدرم (Juvederm)تزریق فیلر ژویدرم (Juvederm)

در بین ژل‌های اسید هیالورونیک ژویدرم، محصول کارخانه آلرگان آمریکا از کیفیت فوق‌العاده ای برخوردار است و قطعا پرمصرف ترین ژل در اروپا و آمریکا می‌باشد ... ادامه مطلب

همه کاربردهای بوتاکس یا دیسپورتهمه کاربردهای بوتاکس یا دیسپورت

تزریق بوتاکس کاربردهای زیادی دارد که در مقالات مختلف در همین وب سایت به آن اشاره شده است. اما در این مطلب قصد دارم کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس را با تصویر نشان بدهم و نتایج بهترین تزریق بوتاکس را به شکل مصور ارائه نماییم ... ادامه مطلب

جوانسازی پوست با آر اف فرکشنالجوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

آراف فرکشنال یکی ازجدیدترین روشهای جوانسازی پوست صورت به شمار می‌رود. از طرف دیگر اثر آر اف فرکشنال در جوانسازی به قدری زیاد است که می‌توان گفت آراف فرکشنال بهترين روش جوانسازی پوست صورت است ... ادامه مطلب

درباره دکتر واعظ

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465