منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - ​91620100 - 031
اس وی اف ژل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس / پرسش های رایج در مورد تزریق بوتاکس یا دیسپورت

پرسش های رایج در مورد تزریق بوتاکس یا دیسپورت

پرسش‌های رایج در مورد تزریق بوتاکس یا دیسپورت به جرأت می‌توان گفت تزریق بوتاکس یا دیسپورت شایعترین اقدام زیبایی امروزه است. به همین دلیل سوالات بسیاری پیرامون این اقدام زیبایی همیشه مطرح است. در این مقاله تلاش براین است که به این سوالات پاسخ داده شود.

۱ - آیا اگر من یک بار بوتاکس کنم تا آخر عمر باید بوتاکس را تکرار کنم؟

مدت اثر بوتاکس درهر بار تزریق به طور متوسط ۶ ماه است و سپس اثر آن از بین می‌رود. پس از اتمام اثر بوتاکس شما می‌توانید مجدداً تزریق را تکرار کنید یا دیگر تکرار نکنید. درصورت تکرار اثر آن ادامه پیدا می‌کند و در صورتی که تکرار نکنید صورت شما به همان وضع ۶ ماه قبل برگشت می‌کند. تزریق بوتاکس اعتیادی برای صورت شما ایجاد نمی‌کند که مجبور به تکرار آن باشید.

۲ - من شنیده‌ام در صورتی که تزریق بوتاکس را ادامه ندهیم، وضعیت صورت و عضلات بدتر از قبل می‌شود. آیا این درست است؟

خیر. با هر بار تزریق بوتاکس چروک‌های فعال صورت محو یا کمتر می‌شود و در پایان اثر بوتاکس این چروک‌ها به وضع قبلی خود برمی‌گردند. افرادی که این مساله را مطرح می‌کنند احتمالا به حالت صورت خود در وضعیتی که بوتاکس کرده‌اند عادت می‌کنند و برگشت آن به حالت قبلی خودشان را به بدتر شدن تعبیر می‌کنند.

۳- آیا می‌توان از سرم یا کرم بوتاکس به جای تزریق آن استفاده کرد؟

خیر. اثرات بوتاکس در از بین بردن چروک‌ فقط با تزریق در عضله ظاهر می‌شود و اکثر کرم‌ها و سرم‌های بوتاکس فقط جنبه تبلیغاتی دارند و اثری بر چروک‌های فعال صورت ندارند.

۴- آیا از تزریق بوتاکس می‌توان برای درمان عرق کردن بیش از حد استفاده کرد؟

بله. تزریق بوتاکس با مقدار و غلظت متفاوت با تزریق زیبایی در نواحی مثل زیربغل، کف دست و پا می‌تواند تعریق این مناطق را بین ۱۲-۶ ماه کنترل کند. با اتمام اثر بوتاکس تعریق به همان مقدار قبل از تزریق برمی‌گردد.

۵- آیا از بوتاکس می‌توان برای بالا بردن ابرو استفاده کرد؟

بله. با تزریق در جاهای مشخص با دوز محدود می‌توان انتهای ابرو یا قسمت داخلی ابرو را بالا برد (لیفتینگ ابرو بدون جراحی). دوز و محل این تزریق‌ها بسیار دقیق و مهم هستند وگرنه ممکن است باعث عوارض شود.(عکس)

۶- آیا بعد از تزریق بوتاکس استراحت لازم است؟

خیر. فقط کافی است دستورات ساده بعد از بوتاکس را رعایت کنید. مهمتر از همه این است که ۴ ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دراز بکشید ( به حالت نشسته یا ایستاده باشید یا راه بروید).

۷- آیا تزریق بوتاکس در درمان میگرن موثر است؟

بله. تزریق بوتاکس برای درمان میگرن در مطالعات زیادی اثبات شده است. این اثر به صورت کاهش شدت یا تعداد دفعات سردرد ظاهر می‌شود. تزریق بوتاکس برای درمان سردرد میگرنی باید در نقاط کلیدی انجام شود. در رابطه بوتاکس و میگرن، جالب است که بررسی‌ها نشان داده که تزریق بوتاکس باعث بهبود افسردگی ناشی از میگرن هم می‌شود و کیفیت زندگی افرادی که مبتلا به میگرن هستند را بالا می‌برد. هزینه بوتاکس میگرن بستگی به تعداد مناطق تزریق متفاوت است و درجلسه معاینه مشخص می‌شود.

۸- برای تزریق بوتاکس از واحد بندی استفاده می‌شود. منظور از این واحد بندی چیست؟

معمولاً تزریق در ناحیه اخم یک واحد حساب می‌شود. تزریق ناحیه پیشانی هم یک واحد محسوب می‌شود. تزریق در خطوط پا کلاغی هر دو طرف چشمها هم یک واحد حساب می‌شود.

تزریق بوتاکس یا دیسپورت در کلینیک دکتر علیرضا واعظ شوشتری

۹- برای افرادی که دندان قروچه دارند تزریق بوتاکس مفید است؟

بله. تزریق بوتاکس اثری بر درمان این بیماری ندارد ولی تزریق در عضله ماستر یا جونده باعث کاهش قدرت این عضله شده و باعث می‌شود دندان‌های این افراد آسیب کمتری ببیند. افرادی که به طور معمول بیرون زدگی این عضله را دارند هم با این تزریق بهبود ظاهری هم دارند.(عکس)

۱۰- اصولاً کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق بوتاکس کاربردهای زیادی دارد. از تزریق بوتاکس می‌توان برای از بین بردن خط اخم، درمان خطوط پیشانی، درمان خطوط پاکلاغی و چروک‌های زیر چشم استفاده کرد. در مورد بینی از بین بردن چروک‌های روی بینی، درمان کردن باز شدن بیش از حد پره‌های بینی و بالا بردن نوک بینی امکان پذیر است. برای لب درمان چروک‌های دور لب و بالا بردن خط لب و حتی درمان کسانی که خنده لثه‌ای دارند را می‌توان انجام داد. خط‌های کنار لب (خط غم) با بوتاکس بهبود دارد. همچنین از بوتاکس می‌توان برای درمان چروک‌های چانه یا برجستگی لبه فک و عضله جونده استفاده کرد.درمان چروک‌های گردن نیز از کاربردهای بوتاکس است.

۱۱- آیا بوتاکس همان ژل است؟

خیر. متاسفانه بسیار مشاهده می‌شود که این کلمات با هم و به جای هم استفاده می‌شود. حتی در صدا و سیما هم اصطلاح «ژلِ بوتاکس» شنیده می‌شود. همان طور که گفته شده بوتاکس محلولی است که برای رفع چروک‌های فعال صورت به کار می‌رود ولی فیلر یا ژل (پرکننده)، ماده‌ای است که برای پرکردن حجم‌های از دست رفته صورت مثل خط خنده، گونه یا هر جایی که حجمی از صورت از دست رفته است به کار می‌رود. بوتاکس خط خنده اصطلاحی است که برخی برای درمان خط خنده با فیلر یا همان ژل به کار می‌برند.

۱۲- آیا دوام بوتاکس در افراد متفاوت است و راهی برای افزایش اثر بوتاکس وجود دارد؟

بله. داشتن اعصابی آرام و ریلکس به طولانی تر شدن اثر بوتاکس کمک می‌کند. افرادی که تحت فشار روحی و استرس هستند به ناخودآگاه بیشتر به عضلات صورت خود فشار می آورند. و مرتب در حال انقباض عضلات صورت خود هستند. حتی وقتی بوتاکس می‌زنند سعی در انقباض عضلات شل شده صورت خود دارند. اگرچه با اینکار عضله شل شده آنها منقبض نمی‌شود. در واقع این افراد با انقباض دایم به بلند شدن بوتاکس از روی گیرنده و نشستن نوروترانسمیتر خود بدن کمک می‌کنند.

۱۳- آیا تزریق ژل همزمان با بوتاکس لازم است؟

بعضی از افراد بدلیل انقباض بیش از حد طی سالهای متمادی دچار خطوط اخم یا پیشانی و بعضاً کنار چشمی می‌شوند که بسیار عمیق است به طوری که بعد از تزریق بوتاکس و رفع انقباض هم اثر خط باقی می‌ماند. در این افراد تزریق فیلر در خود خطوط عمیق موثر است و باعث می‌شود که خطوط عمیق بهتر محو شود. برای خطوط دور لب هم این روش بسیار موثر است.

۱۴- آیا تزریق بوتاکس در واژینیسموس مفید است؟

بله. واژینیسموس به معنای انقباض بیش از اندازه عضلات جدار واژن در هنگام نزدیکی است. این افراد معمولا با مشاوره‌های پزشکی و رفتار درمانی بهبود دارند ولی در افرادی که این درمان‌ها موثر نباشد تزریق بوتاکس بسیار کمک کننده است.

۱۵- چه موادی در حال حاضر در ایران موجود است؟

متاسفانه خود بوتاکس بدلیل اینکه آمریکایی است در ایران وجود ندارد. از سایر برندهای معتبر می‌توان به دیسپورت(برند انگلیسی) و زئومین (برند آلمانی) و نورونوکس (برند کره ای) اشاره کرد. برند مسپورت هم ساخت ایران است و مجوز وزارت بهداشت دارد.

اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

۱۶- شروع اثر بوتاکس از کی است؟

معمولا اثر بوتاکس ۳ تا ۷ روز پس از تزریق شروع می‌شود و طی دو هفته کامل می‌شود. شروع اثر بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است. حتی یک فرد می‌تواند در دفعات مختلف تزریق شروع اثر متفاوتی داشته باشد.

بی‌تردید بسیاری از همشهریان عزیز در پی مراجعه به کلینیک‌های پوست و مو، برای افزایش حجم یا رفع چین و چروک در نواحی مختلف صورت و بدن، به دنبال بهترین تزریق چربی در اصفهان، می‌باشند. به همین منظور، با مراجعه به مراکز تخصصی پوست و اطمینان از مهارت و توانایی پزشک متخصص، بهترین نتایج تزریق چربی را با حداقل عوارض تجربه کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 91620100 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :سینا سبحانی [ 1399-12-04 ]
سلام وقت بخیر عذر میخوام سوال داشتم که دیسپورت پس از باز شدن و مقداری استفاده شدن در دمای مناسب یخچال تا چند روز بعد برای تزریقه رفع چین و چروک قابل استفادس؟ ممنونم از پاسختون

شجاعی [ 1398-09-07 ]
سلام. ممنون میشم هزینه تزریق هر واحد بوتاکس رو بفرمایید.

زهرا علامی [ 1394-10-03 ]
من 10 سال ازدواج کردم وبیماریهای وازینسموس دارم به هیچ وجه نمی توانم نزدیکی انجام بدهم آیا با تزریق بوتاکس امکان رفع مشکل من وجود دارد لطفا من را راهنما فرماید وبرات این کار باید به کجا مرجع کن

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چگونه جوشهای دوران بلوغ را از بین ببریم؟چگونه جوشهای دوران بلوغ را از بین ببریم؟

آکنه ولگاریس یا جوش های دوران بلوغ یک بیماری شایع است که بسیاری از نوجوانان با آن روبه‌ رو هستند. در دوران بلوغ، تغییراتی در تولید هورمون‌ های بدن رخ می‌ دهد. چنانچه میخواهید جوش های بلوغ را از بین ببرید تا اخر این مطلب با ما همراه باشید. ... ادامه مطلب

تزریق بوتاکس گردن به چه دلیل انجام میشود؟تزریق بوتاکس گردن به چه دلیل انجام میشود؟

افزایش سن، قرار گرفتن در معرض آفتاب و سایر عوامل محیطی می تواند منجر به از بین رفتن کلاژن و الاستین و در نتیجه نازک شدن پوست و کاهش چربی زیر جلدی در ن ... ادامه مطلب

درمان ریزش مو به روش PRPدرمان ریزش مو به روش PRP

به لطف تکنولوژی جدید، برای داشتن موهایی پرپشت‌تر، الزاماً نیازی به قرار گرفتن زیر تیغ جراحی نیست. درمان ریزش مو به روش PRP یک درمان غیر جراحی جدید و هیجان‌انگیز است که در بسیاری از افراد سبب کاهش چشمگیر ریزش مو می‌شود. این روش به درمان پلاسمای غنی از پلاکت نیز شناخته می‌شود ... ادامه مطلب

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


عکس دکتر علیرضا واعظ شوشتری - بهترین متخصص پوست در اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین