منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
لیزر اندولیفت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق ژل و چربی / تزریق فیلر ژویدرم (Juvederm)

تزریق فیلر ژویدرم (Juvederm)

Juvederm

در ایران اغلب، به حجم دهنده‌ها و پرکننده‌ها (Filler) “ژل” گفته می‌شود. پرکننده‌ها یا ژل‌ها از مواد مختلفی تهیه می‌شوند که بهترین و کم عارضه ترین آنها اسید هیالورونیک است. در بین ژل‌های اسید هیالورونیک ژویدرم، محصول کارخانه آلرگان (Allergan) آمریکا از کیفیت فوق‌العاده ای برخوردار است و قطعاً پرمصرف‌ترین ژل در اروپا و آمریکا است. در این مطلب قصد دارم که به نکاتی در مورد این ژل که می‌توان گفت بهترین ژل تزریقی است اشاره کنیم.

آدرس اینستاگرام دکتر واعظ

۱- هیالورنیک اسید (hyaluronic acid) چیست؟

اسيد هيالورونيك يك ماده طبيعى است كه در همه موجودات زنده وجود دارد. غلظت‌هاى زیاد این ماده در بافت هم‌بند و در مايع اطرا ف چشم وجود دارد. این ماده همچنين در غضروف، مايع مفصلی و در بافت هم‌بند پوست نیز یافت می‌شود. در بافت پوستى، اسيد هيالورونيك يك ماده ژله‌ای است كه فضاى بين كلاژن و فيبرهاى الاستین را پر می‌كند. اسيد هيالورونيك در پوست سه نقش اساسی دارد که عبارتند از:
- ایجاد مكانيزم حمل مواد مغذى ضرورى از جريان خون به سلول‌هاى پوستى
- آبرسانی به پوست با مكانيزم تركيب شدن با ملکول‌های آب
- به عنوان يك بالشتك در برابر آسیب‌های مكانيكى و شيميايى

۲- از چه زمانی هیالورونیک اسید برای کاربردهای پزشکی استفاده شده است؟

حدود سی سال است که فرم‌های مصنوعى اسيد هيالورونيك ساخته شده و در درمان بیماری‌های روماتيسمی، چشم پزشكى و ترميم زخم به صورت بی‌خطر و موثر به کار رفته است. اسيدهيالورونيك براى استفاده مصارف زیبایی توليد شده که اغلب در زیبایی صورت به کار می‌رود. اساس استفاده از اسید هیالورونیک بر این است که به دلیل طبیعی بودن هیچ واکنشی را در بدن ایجاد نمی‌کند. حجم دهی هیالورونیک اسید بر اساس این است که می‌تواند تا ۱۰۰۰برابر وزن خود آب جذب کند.

۳- ژویدرم چیست؟

ژویدرم پرکننده‌ای از جنس هیالورونیک اسید که از طرف FDA تائید شده است. این ژل ساخت کارخانه معتبر آلرگان آمریکا است (این شرکت تولید کننده برند بوتاکس(BOTOX) نیز می‌باشد).

بهترین تزریق فیلر ژویدرم در اصفهان

۴- مزیت ژویدرم نسبت به سایر ژل‌های هیالورونیک اسید چیست؟

شرکت‌های زیادی پرکننده اسید هیالورونیک می‌سازند اما اینکه هر کدام چگونه بتوانند محصول خود را فرموله کنند که بدون ایجاد عارضه بتواند عمر طولانی‌تری داشته باشد، ظاهر طبیعی تری بدهد وحجم دهی بیشتری داشته باشد، توانایی آن شرکت محسوب می‌شود.
الف) از نظر عوارض طی حدود ۱۰ سال که تزریق ژویدرم داشته‌ام حتی یک مورد واکنش یا قرمزی یا حساسیت به ژویدرم مشاهده نکرده‌ام.
ب) از نظر دوام با اینکه خود کارخانه ادعا دارد حدود ۶ ماه تا یک‌سال ژویدرم دوام دارد به تجربه، دیده‌ام که حدود ۲ تا ۳ سال اثر پرکنندگی باقی می‌ماند. حتی مواردی داشته‌ام که پس از ۵ سال تزریق همچنان راضی بوده اند. مقالات، این طولانی شدن دوام ژویدرم را با توانایی هیالورونیک اسید آن در تحریک کلاژن سازی خود فرد مرتبط می‌دانند . به این معنی که فیلر در مدتی که در بافت قرار می‌گیرد، کلاژن سازی را در ناحیه تحریک می‌کند، بنابراین حتی وقتی پرکننده از بین می‌رود، کلاژن طبیعی خود فرد به محل تزریق حجم می‌دهد. مقالات دیگری نیز نشان داده است که تزریق هیالورونیک اسید روی استخوان باعث تحریک سلول‌های بنیادی استخوان می‌شود و در واقع دائمی می‌گردد.
ج) از نظر حجم دهی، ژویدرم بهترین عمل‌کرد را در بین ژل‌های هیالورونیک دارد. میزان حجم دهی بستگی به میزان جذب آب دارد که ژویدرم از این نظر بی‌رقیب است.

۵- کاربردهای ژویدرم چیست؟

شرکت آلرگان محصولات متعددی دارد که هر کدام برای قسمت خاصی از صورت به کار می‌رود. رایج‌ترین نوع ژویدرم که استفاده می‌شود با نام اولترا ۴ ( ULTRA 4) است. از این ژل می‌توان برای درمان خط خنده (خطی که از انتهای دو طرف بینی به سمت دوگوشه لب امتداد می‌یابد) خط ماریونت ( یا خط غم، خطی که از گوشه‌های لب به سمت گوشه‌های چانه امتداد می‌یابد) استفاده کرد. ژویدرم را می‌توان در هر قسمت صورت یا بدن استفاده کرد. از جمله این کاربردها می‌توان به درمان خط اخم عمیق، خطوط پیشانی عمیق، خطوط کنار چشم و حتی برجسته کردن گونه اشاره کرد. برای درمان گودی زیر چشم باید از ژویدرم اولترا ۲ (Juvedrem ultar 2) استفاده کرد. برای تزریق ژل لب می‌توان از همان ژویدرم اولترا ۴ استفاده کرد یا از محصولات تخصصی تر آلرگان با نام‌های Juvederm Smile یا Juvederm Volbella استفاده کرد.

۶- آیا افراد با رنگهای پوست متفاوت می‌توانند از ژویدرم استفاده کنند؟

بله. ژویدرم اولین ژل قابل تزریق تائید شده از طرف FDA است که از جنس اسید هیالورونیک می‌باشد و بی خطر بودن وموثر بودن آن برای هر فردی با هر رنگ پوستی اثبات شده است. سایر فیلرهایی که از جنس هیالورونیک اسید باشد هم بدون توجه به رنگ پوست قابل تزریق هستند.

۷- برای پرکردن خط خنده چند سرنگ ژویدرم نیاز خواهد بود؟

هر سرنگ ژویدرم الترا ۴، یک سی سی است که معمولا برای پرکردن هر دو خط خنده کافی است ولی گاهی برخی افراد خطوط خنده عمیق دارند، این افراد ممکن است بیش از یک سرنگ نیاز داشته باشند. بهتر است حتی در صورتی که خط خنده عمیق دارید، همیشه یک سرنگ (یک سی سی) تزریق شود وسپس یک ماه صبر کنید و پس از آن نیاز به تزریق مجدد بررسی شود.

۸- آیا بعد از تزریق ژویدرم در خط خنده، خنده های فرد مصنوعی خواهد شد؟

خیر. به هیچ وجه. اصولا ژل هیچ تغییری در حرکت عضلات صورت نمی‌دهد و فقط حجم‌های از دست رفته را جبران می‌کند.

۹- آیا احتمال کبودی بعد از تزریق ژویدرم وجود دارد؟

بله. بعد از هر تزریق امکان کبودی وجود دارد ولی این احتمال بسیار کم است. با استفاده از کیسه یخ قبل و بعد از تزریق این احتمال به حداقل می‌رسد. در صورتی که داروی ضد انعقاد یا آسپیرین مصرف می‌کنید، قبل از تزریق با پزشکتان در میان بگذارید. بهتر است ۳ تا ۵ روز قبل از تزریق از مصرف مسکن‌ها ( مثل بروفن یا ناپروکسن)، ویتامین ای، سیر، روغن ماهی خودداری کنید تا احتمال کبودی به حداقل برسد.

۱۰- آیا سایر افراد متوجه تزریق فیلر ما می‌شوند؟

بسیاری از افراد دوست دارند که از فیلر برای زیبا کردن لب‌ها استفاده کنند ولی همیشه این نگرانی را دارند که لب‌های بسیار درشت (اردکی!) پیدا کنند. تزریق اگر درست و علمی و با مقدار متناسب انجام شود، همیشه باعث ایجاد ظاهر کاملا طبیعی و زیبا می‌شود. این مورد در تزریق فیلر در سایر نقاط صورت هم صادق است.

۱۱- نگهداری‌های لازم بعد از تزریق ژویدرم چیست؟

بهتر است برای چند روز بعد از تزریق ژل برنامه کاری یا اجتماعی مهمی نداشته باشید. احتمال کمی قرمزی و تورم وجود دارد. احتمال کبودی خفیف در موارد نادر وجود دارد. استفاده از کمپرس سرد حدود ۱۰ دقیقه بعداز تزریق توصیه می‌شود

برای مشاهده عکس‌های تزریق خط خنده اینجا راکلیک کنید.
برای مشاهده عکس‌های تزریق لب اینجا راکلیک کنید.
برای مشاهده عکس‌های تزریق گودی زیر چشم اینجا راکلیک کنید.
برای مشاهده عکس‌های تزریق گونه و پرکردن صورت اینجا راکلیک کنید.
برای مشاهده عکس‌های تزریق خط اخم اینجا راکلیک کنید.
برای مشاهده ویدیوی همه کاربردهای فیلراینجا را کلیک کنید.

پانوشت

تمامی فیلرها یا ژل‌های معتبر دارای برچسب‌هایی هستند که مشخصات مهم فیلر مثل نام فیلر، شماره تولید، تاریخ انقضا و حجم فیلر بر روی آن درج شده است. اگر به سلامتتان اهمیت می‌دهید حتما از پزشکتان بخواهید که برچسب فیلر را در اختیار شما قرار دهد و آنرا در جایی نگهداری کنید. حتی اگر فیلر شما برچسب ندارد، می‌توانید جعبه آنرا دریافت کنید و عکس جعبه یا خود آن را نگهداری کنید. داشتن این اطلاعات در آینده برای شما مفید است از طرف دیگر با این کار از اینکه به شما فیلرهای بی کیفیت یا فله‌ای تزریق شود جلوگیری می‌کنید. برای کمک به سلامت جامعه در انتشار این پیام کوشا باشید.

همشهریان گرامی، اگر می‌خواهید موهای زائد خود را در سریع‌ترین زمان ممکن، با حداقل عوارض و با استفاده از بهترین لیزر موهای زائد در اصفهان از بین ببرید، حتما به کلینک‌های مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کرده و با اطمینان خاطر اقدام به این عمل نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تیکسل چیست و چه کاربردی دارد؟تیکسل چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه تیکسل یک دستگاه توسعه یافته و نوآورانه‌ی فرکشنال برای زیبایی و جوانسازی پوست است که با فناوری جدید، ثبت اختراع جهانی کمپانی نووکسل در آلمان ساخته شده است. این دستگاه جوانسازی پوست از فناوری نوینی برخوردار است که ترمومکانیکال ابلیشن نام دارد و یک شیوه نوآورانه است. ... ادامه مطلب

انواع مشکلات و بیماری های ناخنانواع مشکلات و بیماری های ناخن

برخی شرایط ممکن است ظاهر و رشد ناخن شما را تحت تأثیر قرار دهند و ناخن را دچار مشکل کنند. در این مطلب انواع مشکلات و بیماری های ناخن معرفی میگردد. ... ادامه مطلب

مزونیدلینگ چیست و چه نقشی در جوانسازی پوست دارد؟مزونیدلینگ چیست و چه نقشی در جوانسازی پوست دارد؟

مزونیدلینگ ترکیبی از روش مزوتراپی و میکرونیدلینگ است که یک متد بسیار خوب برای جوانسازی و سفت شدن پوست، رفع چروک های ظریف، بستن منافذ پوست، روشن شدن و شفافیت پوست و رفع اسکار آکنه می باشد. مزونیدلینگ در اصفهان توسط دکتر واعظ شوشتری با نتایج بسیار درخشان قابل انجام است ... ادامه مطلب

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


عکس دکتر علیرضا واعظ شوشتری - بهترین متخصص پوست در اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین