منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
اس وی اف ژل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق ژل و چربی / تزریق چربی و جوانسازی پوست

تزریق چربی و جوانسازی پوست

پرکننده‌ها

با افزایش سن، علاوه بر شلی پوست و ایجاد چین و چروک، حجم پوست نیز در نقاطی از صورت کاهش می‌یابد. این کاهش حجم که بخش عمده آن به دلیل کاهش چربی زیر پوست صورت و بخش دیگری از آن به دلیل تحلیل استخوان‌ها است باید توسط پرکننده‌ها(filler) ترمیم شود. پرکننده‌ها یا با برداشت چربی از بدن خود فرد به دست می‌آیند؛ یا موادی ژل مانند هستند که در کارخانه ساخته می‌‌شوند. در واقع مشکل کاهش حجم در صورت و بدن راه حلی جز تزریق ژل یا تزریق چربی ندارد. در این مقاله قصد داریم به پرسش‌هایی در مورد تزریق چربی به صورت بپردازیم.

اینستاگرام دکتر واعظ

در نظر داشته باشید، برای انجام بهترین تزریق چربی الزاماً به متخصصین پوست مراجعه نمایید، زیرا این پزشکان با شناخت آناتومی صورت و اشراف به پیچیدگی‌های پوست، تزریق چربی ماندگار و بدون عوارض غیر معمول را برای شما اعمال خواهند نمود.

تزریق نانوفت در اصفهان، توسط دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست و لیزر با بهترین سطح کیفی در محیطی منطبق با پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود. برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت، با شماره درج شده در همین صفحه تماس حاصل فرمایید و برای رزرو نوبت اینترنتی کلیک کنید.

تزریق چربی چیست؟

تزریق چربی به معنای استخراج چربی در قسمت‌هایی از بدن و تزریق آن به مناطقی دیگر که دچار تحلیل چربی شده‌اند می‌باشد. تحلیل بافت چربی در صورت و دست‌ها می‌تواند به دلیل رژیم لاغری یا پیری پوست اتفاق بیفتد. با بالا رفتن سن، بافت چربی صورت کم می‌شود که افتادگی پوست و شلی و چروک را بیشتر می‌کند، بنابراین در چنین شرایطی، کشیدن و بالا بردن پوست به تنهایی باعث جوانسازی کلی نمی‌شود. گاهی اوقات سفت تر و کشیده تر نمودن پوست باعث جوانسازی پوست نخواهد شد، بلکه پرتر بودن صورت باعث جوانسازی می شود و اینجاست که اهمیت تزریق چربی مشخص می‌گردد.

کاربردهای تزریق چربی چیست؟

گاهی اوقات می‌توان چربی را از نقاطی که چربی بیشتری دارد به جاهایی که نیاز به حجم بیشتری دارد منتقل کرد. مثلا چربی را از ناحیه شکم به ناحیه باسن منتقل کرد. قسمت‌هایی از پوست صورت که دچار کاهش حجم می‌شود مثل گونه‌ها، گودی زیر چشم، خط خنده، شقیقه‌ها، لبها و حتی جوانسازی دست را می‌توان با تزریق چربی که از خود فرد گرفته می‌شود و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌گردد پر نمود و کاهش حجم را اصلاح کرد. تزریق چربی فقط باعث افزایش حجم نمی‌شود بلکه با انتقال سلول‌های بنیادی به محل تزریق باعث جوانسازی و روشن‌تر شدن پوست محل تزریق نیز خواهد شد.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

تزریق چربی که به آن لیپواینجکشن (Lipo Injection) یا (Fat Graft) یا (Fat Transfer) گفته می‌شود، زمانی انجام می‌شود که بخواهیم چربی را از نقطه‌ای گرفته و به نقطه ای دیگر در بدن همان فرد انتقال دهیم. چگونگی آن هم به این صورت است که محلی که دارای چربی کافی است بی حس می‌شود و چربی از آن محل گرفته خواهد شد و چربی گرفته شده پس از اقدامات آماده سازی چربی، به محل مورد نظر تزریق می‌شود.

طبیعتا این عمل نکات زیادی دارد که در صورت رعایت آنها تزریق چربی بسیار موفق خواهد بود. در اغلب موارد در محل تزریق کبودی ایجاد نخواهد شد و در صورتی که ایجاد شود معمولا طی یک هفته از بین خواهد رفت. در محل‌های تزریق شده اغلب تورم مختصری ظاهر خواهد شد که طی 7 تا 10 روز برطرف می‌شود.

مزیت تزریق چربی چیست؟

مزیت مهم این روش گرفتن چربی از خود فرد است که معمولا به وفور به دست می‌آید و حتی می‌توان مقداری از چربی را در فریزر به مدت 6 ماه نگهداری نمود و در صورت نیاز مجدداً تزریق کرد. بنابراین از نظر حجم تزریق محدودیتی وجود ندارد و می‌توان هر مقدار چربی که برای افزایش حجم لازم باشد را به دست آورد.

بهترین تزریق چربی و جوانسازی پوست

آیا برای تزریق چربی نیاز به بستری شدن وجود دارد؟

تزريق چربی با بی‌حسی موضعی و به صورت سرپايی انجام می‌گيرد. پوست در اين روش بخيه زده نمی‌شود و چربی به وسيله سوزن مخصوص برداشت شده و در محل مورد نظر تزريق می گردد. پس نیازی هم به بستری شدن وجود ندارد.

موفقیت تزریق چربی به چه عواملی بستگی دارد؟

موفقیت تزریق چربی تا حدود زیادی بستگی به تکنیک انجام و مهارت پزشک دارد و اگر درست انجام نشود چربی فقط برای مدت چند هفته بیشتر دوام نخواهد داشت و به سرعت جذب می‌شود. همچنین اگر پزشک مهارت کافی در انجام این عمل را داشته باشد فقط طی یک جلسه تزریق شخص می‌تواند به نتیجه مطلوب برسد. البته این که تزریق در کدام بخش از بدن انجام می‌شود، هم خود مسئله بسیار مهمی است. مراقبت‌های پس از تزریق چربی نیز در موفقیت تزریق نقشی اساسی دارد.

چه عواملی در ماندگاری چربی تزریق شده موثر هستند؟

عوامل زیادی در ماندگاری چربی تزریق شده موثر است. از جمله آنها می‌توان به انتخاب محل دهنده چربی، میزان عروق و تحرک محل گیرنده چربی، میزان تماس بافت چربی با هوا ، خون و لیدوکایین حین تزریق، تکنیک گرفتن و تزریق چربی، میزان چربی تزریق شده و محل برداشت چربی اشاره کرد. برای انتخاب محل دهنده چربی، قسمت خارجی ران محل مناسبی است ولی چربی از محل‌های دیگر از جمله شکم و باسن هم قابل استخراج است.

اجتناب از آسیب سلول‌های چربی در هنگام گرفتن چربی مهم است بدین لحاظ باید از سرنگ‌های مخصوص و با حداقل فشار منفی اقدام به انجام این عمل نمود. وجود خون در چربی تزریق شده باعث تخریب سریع‌تر سلول‌های چربی می‌شود لذا جدا کردن خون و لیدوکایین از چربی ضروری است. ماندگاری تزریق چربی وابسته به تکنیک تزریق و هم چنین ناحیه گیرنده از چند ماه تا چند سال متغییر است.

اگر تزریق چربی خوب انجام شود می‌تواند سالها باقی بماند و حتی دائمی شود. نواحی با کمترین تحرک و بالاترین خون‌رسانی ، بیشترین ماندگاری را دارند. بیشترین ماندگاری در نواحی پیشانی، تزریق چربی زیر چشم، گونه و پشت دست و کمترین زمان، در ناحیه لب و خط اخم می‌باشد.

آیا می‌توان قسمتی از چربی گرفته شده را برای ترمیم نگه داشت؟

چربی را می‌توان به مدت 6 ماه در يخچال‌های معمولی و 2 سال در يخچال‌های صنعتی نگهداری كرد وسپس مجدداً تزرق نمود. بنابراين اگرفردی پس ازتزريق اول بخواهد دوباره قسمتي از ناحيه تزريق شده را پر كند چربی به راحتی در دسترس است و فقط نياز به پروسه تزریق می‌باشد.

تزريق چربی چه عوارضی می‌تواند به دنبال داشته باشد؟

معمولا این عمل دارای حداقل عوارض است که از آن جمله می‌توان به کبودی و تورمی که گذرا است، اشاره نمود. در برخی موارد در صورت عدم رعایت اصول تزریق چربی از طرف پزشک یا خود فرد، عفونت هم جزعی از عوارض احتمالی خواهد بود.

هزینه تزریق چربی پوست صورت

هزینه تزریق چربی پوست در قیاس با نتیجه ی حاصل از آن آنقدر زیاد نیست به خصوص اینکه از ماندگاری بالایی هم برخوردار باشد ، اما قیمت دقیق عمل تزریق چربی بیشتر وابسته به فاکتورهایی است که در متقاضیان می تواند متغیر باشد و بسته به اینکه چه حجمی از صورت را می خواهید تزریق کنید متفاوت است .به طور کلی میزان حجم چربی استخراج شده و محل تزریق چربی وسعت کار را مشخص می کند. دستمزد پزشک متخصص پوست،تکنسین و هزینه های مواد مصرفی برای این عمل نیز تعیین کننده قیمت نهایی می باشند .لذا جهت دریافت پاسخ دقیق لازم است حتما" برای یک مشاوره به کلینک پوست مراجعه بفرمائید .

همشهریان گرامی، اگر می‌خواهید موهای زائد خود را در سریع‌ترین زمان ممکن، با حداقل عوارض و با استفاده از بهترین لیزر موهای زائد در اصفهان از بین ببرید، حتما به کلینک‌های مجاز و مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه کرده و با اطمینان خاطر اقدام به این عمل نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :مریم حفیظی [ 1400-09-20 ]
جهت تزریق چربی به صورت نوبت میخواستم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
لیزر تراپی مو برای درمان ریزش موهالیزر تراپی مو برای درمان ریزش موها

لیزر تراپی یکی از روش‌ های درمانی است که با استفاده از تابش پرتوی متمرکز عمل می‌ کند. نور لیزر قابل تنظیم در طول موج‌ های مختلفی است که امکان درمان نواحی گسترده‌ تری را در اختیار پزشکان قرار می‌ دهد. ... ادامه مطلب

کاربرد لیزر کیوسوئیچ در جوانسازی پوستکاربرد لیزر کیوسوئیچ در جوانسازی پوست

دستگاه لیزر کیوسوئیچ یک دستگاه مخصوص است و باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا بتواند لک‌های قهوه‌ای پوستی که دارای عمق زیاد، کک و مک، خالکوبی یا تاتوی ابرو یا بدن و لکه های خورشیدی که بر اثر آفتاب به وجود آمده را از بین ببرد ... ادامه مطلب

چرا جوش میزنیم؟چرا جوش میزنیم؟

جوش یک اختلال پوستی است که باعث ایجاد لکه‌ های مختلفی نظیر جوش‌ های سرسیاه، جوش‌ های سرسفید، کورکها، برآمدگی و تورفتگی‌ می‌ شود. مسدود شدن غدد مویی توسط چربی‌ های اضافه، پوست مرده و یا باکتریها باعث به وجود آمدن جوش صورت می‌ شود. ... ادامه مطلب

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


عکس دکتر علیرضا واعظ شوشتری - بهترین متخصص پوست در اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین