منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
هایفوتراپیتزریق بوتاکس
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تناسب اندام و لاغری / رژیم دلخواه جدیدترین و کارآمدترین نوع رژیم غذایی

رژیم دلخواه جدیدترین و کارآمدترین نوع رژیم غذایی

رژیم دلخواه چیست؟

یکی از مهمترین مشکلات دهه های اخیر جوامع بشری، مسأله چاقی است. حرکت جوامع به سمت زندگی ماشینی از یک سو و افزایش مصرف مواد قندی و چرب، غذاهای آماده و سریع (fast food) از سوی دیگر، باعث شده که چاقی در صدر مشکلات جوامع قرار گیرد. افرادی که اضافه وزن دارند می‌دانند که راه حل مشکلشان، رعایت رژیم غذایی و افزایش تحرک بدنی است. با این حال به دلیل وجود یک سری موانع، رعایت رژیم غذایی کاری مشکل و شاید دور از دسترس به نظر برسد. «رژیم دلخواه» با تلفیق توانایی پزشک و تجزیه و تحلیل کامپیوتر این موانع را از پیش رو برداشته است.

1- یکی از این موانع، ناهمخوانی غذاهای موجود در رژیم غذایی با غذای خانواده است. تهیه دو نوع غذا برای یک وعده برای خانم خانه کار مشکلی می‌باشد و از طرف دیگر قرار گرفتن فرد رژیم گیرنده بر سر سفره‌ای که غذاهای رنگین افراد دیگر خانواده در آن قرار دارد، اراده او را جهت حفظ رژیم غذایی تحت تاثیر قرار می‌دهد .خوشبختانه در یک «رژیم دلخواه» این امکان وجود دارد که برنامه غذایی فرد، متناسب با غذای طبخ شده معمول خانواده طراحی شود و فقط میزان مصرف این غذاها در «رژیم دلخواه» مشخص گردد. با این روش اگر دو فرد یا بیشتر در یک خانواده همزمان تصمیم به رعایت رژیم غذایی بگیرند، در «رژیم دلخواه» می‌توانند دو رژیم کاملاً مشابه با میزان متفاوت از مواد غذایی داشته باشند. بررسی‌ها نشان می‌دهد رژیم‌هایی که بیشتر از یک نفر در خانواده آن را رعایت می‌کنند موفق تر از رژیم‌های یک نفره هستند.
2- بسیاری از افراد یک یا دو وعده غذایی را در محل کار مثلاً اداره یا دانشگاه صرف می‌کنند که در این حالت برنامه هفتگی مشخصی برای ناهار یا شام وجود دارد که با برنامه رژیم آنها متناسب نمی‌باشد. رعایت رژیم برای این افراد نیز در«رژیم دلخواه» بسیار آسان شده و برنامه غذایی این افراد نیز توسط این رژیم کاملاً هماهنگ با برنامه غذایی محل کارشان طراحی می‌گردد.

بهترین نوع رژیم غذایی ، دکتر واعظ شوشتری جراح و متخصص پوست

3- مانع دیگر، علاقه شخصی بسیاری افراد به یکسری غذاهای خاص است. استفاده از «رژیم دلخواه» به فرد این امکان را می‌دهد که اگر به یک غذای خاص علاقه بیشتری دارد، این غذا به دفعات بیشتر در رژیم او گنجانده شود. از طرف دیگر اگر به غذای خاصی بی‌علاقه است، آن غذا از برنامه رژیم او حذف می‌گردد.

4- مشکل دیگری که ادامه رژیم را برای فرد مشکل می‌کند حضور او در میهمانی یا برنامه‌های خاصی می‌باشد که با رژیم او هماهنگی ندارد. «رژیم دلخواه» برای این مشکل هم راه حل ارائه می‌دهد. در«رژیم دلخواه» می‌توان برای هر وعده غذایی مثلاً ناهار، چندین غذای مختلف با کالری یکسان ارائه کرد تا فرد بسته به غذای موجود، یکی از آنها را انتخاب کند. این روش آزادی عمل زیادی به فرد می‌دهد و رژیم غذایی هیچ محدودیتی از نظر حضور در مجالس مختلف برای فرد ایجاد نمی‌کند.

5- تعدادی از افراد گمان می‌کنند که با یک رژیم غذایی کاملاً محدود می‌گردند و باید در یک چارچوب خاص قرار گیرند. ولی با استفاده از «رژیم دلخواه» می‌توان برای هر وعده غذایی حدود 20 انتخاب مختلف ارائه کرد که فرد بر اساس سلیقه و امکانات می‌توان یکی از غذا ها را به دلخواه انتخاب کند.

آدرس اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

به طور خلاصه با استفاده از «رژیم دلخواه» که با کمک کامپیوتر طراحی می‌شود، اغلب موانعی که بر سر راه افراد جهت رژیم گرفتن وجود دارد برداشته شده و افراد چاق، لاغر، مبتلایان به دیابت، فشار خون، افزایش چربی خون، بیماری قلبی، تیروئید، ورزشکاران و حتی اطفال می‌توانند رژیم غذایی دلخواه خود را داشته باشند و به وزن ایده آل برسند.

دکتر ثریا درخشان فر

همشهریان گرامی، برای داشتن چهره‌ای زیبا و جوان می‌توانید بهترین تزریق ژل در اصفهان را با مراجعه به کلینک‌های پوست، مو و زیبایی، زیر نظر متخصصین پوست فعال در این شهر تجربه نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پس از تزریق فیلر منتظر چه نتایجی می‌توان بود؟پس از تزریق فیلر منتظر چه نتایجی می‌توان بود؟

تزریق فیلر یا پرکننده های پوستی یکی از آسان ترین و نسبتا مقرون به صرفه ترین روشهای افزایش حجم و جوانسازی پوست در مقایسه با روشهای جراحی است که با نتایج فوری و کم عارضه همراه است ... ادامه مطلب

انجام روشهای جوانسازی همراه با تزریق پرکننده های پوستیانجام روشهای جوانسازی همراه با تزریق پرکننده های پوستی

دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست و مو، با کسب سالها تجربه در تزریق ژل و تزریق چربی و انجام روشهای جوانسازی مانند آر اف فرکشنال و هایفوتراپی در اصفهان، یکی از بهترین ارائه دهندگان این خدمات می‌باشند ... ادامه مطلب

چگونه از پوست خود در برابر سرما محافظت کنیم؟چگونه از پوست خود در برابر سرما محافظت کنیم؟

با شروع فصل سرما بسیاری از افراد دچار مشکلات پوستی می‌شوند؛ حتی گاهی دیده شده است که این مشکلات کیفیت زندگی فرد را تحت تاثیر قرار داده و موجب محدودیت در بسیاری از کارها شده است ... ادامه مطلب

درباره دکتر واعظ

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465