جوانسازیجراحی پلکبوتاکساسکار آکنهلیزر موهای زائد
سایت دکتر واعظ
رینوپلاستی بدون عمل جراحی

رینوپلاستی بدون عمل جراحی

با این روش میتوان طی چند دقیقه و بدون جراحی زیبایی بینی بسیاری از مشکلات بینی را برطرف نمود. مهمترین کاربرد این روش برای . . . . .

درماپن برای جوانسازی  و درمان اسکار

درماپن برای جوانسازی و درمان اسکار

درماپن تکنولوژی جدیدی است که از طریق ورود سوزنهای ظریف به پوست عمل میکند که باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می گردد. . . .

برجسته کردن لب با تزریق  فیلر

برجسته کردن لب با تزریق فیلر

لبهای پُر همیشه باعث زیباتر شدن چهره افراد میشود. با تزریق هیالورونیک اسید میتوان زیبایی دوباره به لبها بخشید وبه آنها فرم جوانتری داد. . . .

پاک کردن خالکوبی یا تاتو با لیزر

پاک کردن خالکوبی یا تاتو با لیزر

خالکوبي یا تاتو عبارت است از ايجاد يک علامت يا شکل پاک نشدني روي پوست که با وارد کردن رنگ به داخل پوست از طريق سوزن انجام میشود. . . .

نکات مهم در مورد درماتیت اتوپیک یا اگزمای سرشتی

درماتیت آتوپیک (Atopic Dermatitis) بیماری شایعی است که بسیاری از افراد را مبتلا را مستاصل میکند. در این مقاله سعی بر این بوده که آخرین اطلاعات موجود بر اساس آخرین مقالات جمع آوری شود:

۱- درماتیت اتوپیک با ویژگی های زیر مشخص میشود:

شروع بیماری معمولا زیر ۲ سال است بیماری اغلب نواحی فلکسور ( جلوی آرنج و پشت زانو ) را درگیر میکند اغلب پوست بیمار خشک است سابقه شخصی یا خانوادگی تب یونجه (Hay Fever) و آسم (Asthma) معمولا وجود دارد

۲- مرطوب کننده ها مخصوصا انواع حاوی اوره و لاکتات آمونیوم معمولا اثر مثبتی در درمان بیماری دارند
۳- داروهای کورتونی موضعی قطعا اثر مثبتی در درمان بیماری دارند. مقالات هنوز نوع خاصی را مشخص نکرده اند. درضمن هیچ مقاله هنوز ثابت نکرده است که مصرف دوبار در روز کورتونها اثری بیشتر از یکبار در روز داشته باشد. مصرف درست و با دوز صحیح کورتونهای موضعی هیچ عارضه جانبی برای پوست ندارد.

۴- مصرف آنتی هیستامین ها در افراد مختلف اثرات متفاوتی دارد ولی در کل اثر مثبتی در درمان درماتیت اتوپیک دارد.
۵- کرم تاکرولیموس(Tacrolimus) موضعی اثر بسیار خوبی در درمان موارد متوسط تا شدید دارد. نوع ۱٪ این کرم اثری مشابه کورتونهای قوی دارد. سوزش مختصر بعد از استفاده در حدود نیمی از بیماران مشاهده میشود ولی به ندرت آنقدر شدید است که باعث قطع مصرف دارو شود. اغلب بررسی های انجام شده بر روی این دارو توسط شرکت تولید کننده حمایت شده است. بهتر است که این دارو به عنوان خط دوم درمانی در نظر گرفته شود.

۶- کرم پیمکرولیموس (Pimecrolimus) از درمانهایی است که در درمان نوع متوسط تا شدید بیماری به کار رفته است. این دارو نازکی پوست نمیدهد. در بررسیهای انجام شده اثر آن از کورتون قوی کمتر است.
۷- در مورد house dust mite بررسیهای انجام شده نمونه های کمی داشته است به همین دلیل تفسیر آنها مشکل است. در حال حاضر توصیه میشود که از روبالشی و ملحفه مقاوم به آلرژن استفاده شود و اتاق بیماران هر روز جارو برقی شود.

۸- شواهد کافی در مورد اینکه رژیم غذایی تاثیری در سیر این بیماری دارد وجود ندارد. بیشترین رژیمهای استفاده شده رژیمهای فاقد شیر و تخم مرغ بوده است.
۹- اگرچه اغلب مادران از پودرهای فاقد آنزیم برای شستشوی لباس کودکانشان استفاده میکنند ولی شواهد علمی برای تائید اینکه پودرهای حاوی آنزیم باعث تشدید بیماری میشود وجود ندارد. شواهدی دال بر اینکه استفاده از نرم کننده در ماشین لباس شویی باعث بهبود بیماری میشود نیز وجود ندارد.

۱۰- بررسی ها نشان داده است که زبری لباس بیشتر از جنس لباس(طبیعی یا مصنوعی) در تحریک بیماری موثر است بدین معنی که لباس نخی و پلی استر با زبری یکسان اثر مشابهی در پوست این بیماران دارند.

۱۱- کودکانی که پوشک های حاوی مواد جاذب استفاده میکنند به درماتیت کمتری در این ناحیه مبتلا میشوند.
۱۲- درمانهای روانشناسی مثل کنترل عادت خارش اثر مهمی به عنوان درمان جانبی در کنار درمانهای دارویی دارند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب