منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
لیزر اندولیفت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / لیزر درمانی پوست / نحوه انجام لیزر تاتو برای پاک کردن خالکوبی

نحوه انجام لیزر تاتو برای پاک کردن خالکوبی

رنگ‌هایی که در تاتو استفاده می‌شود با ساختار سخت فیبری به لایه‌ی درم پوست نفوذ کرده و در آن مستقر می‌شوند؛ لذا پاک کردن این رنگ‌ها بدون تأثیر در بافت اطراف آن امکان‌پذیر نیست. حذف تاتو با استفاده از لیزر به اینگونه است که لیزر تابیده به پوست با توجه به طول موج مخصوص رنگ تتو با جوهر تتو واکنش داده و باعث شکستن آنها می‌شود. این ذرات شکسته و ریز شده سپس توسط بدن جذب می‌شود که مشابه با حالتی است که پوست در معرض تابش آفتاب قرار گرفته و بافت از بین رفته آن توسط پرتوهای نور خورشید جذب بدن می‌گردند.

لیزرها با تجزیه رنگ‌دانه‌ها به وسیله یک پرتو نور بسیار قوی، باعث پاک شدن خالکوبی می‌شوند. رنگ‌های دیگر را می‌توان با لیزرهای خاصی که بر اساس (طول موج) رنگ مورد نظر انتخاب شده‌‌اند پاک کرد.رنگ‌های تیره مانند سیاه و آبی که استفاده‌ی بیشتری در تاتو دارند به خاطر قدرت جذب بیشتر پاسخ بهتری به اعمال لیزر می‌دهند و نتیجه‌ی بهتری نسبت به رنگ‌های زرد، سبز و روشن که انرژی جذبی کمتری دارند، خواهند داشت. راه‌های دیگر جایگزین لیزر برای حذف این رنگ‌ها استفاده از جراحی و برداشتن لایه پوست رنگ‌شده یا استفاده از نمک‌های دریایی، ترکیبات شیمیایی یا آلی برای از بین بردن لایه‌ی رنگی پوست می‌باشد که آسیب‌های جدی و عوارض جبران‌ناپذیری خواهد داشت.

پاک کردن تاتو یا خالکوبی با روشهای مختلفی ممکن است انجام شود که بهترین آنها لیزر تاتو می‌باشد. این روش در کلینیک تخصصی پوست دکتر واعظ انجام می‌شود و طی چند جلسه به نحو رضایت بخشی موجب کمرنگ شدن خالکوبی های روی پوست می‌گردد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از کلینیک دکتر واعظ با شماره تلفن 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.

‌مزایای لیزر تاتو

افراد مورد احتیاط جهت لیزر تاتو

 1. اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد
 2. کسانی که خود را برنزه کرده باشند.
 3. افراد دارای تیپ پوستی پنج و شش (خیلی تیره و سیاه پوست)
 4. افراد دارای رنگدانه های مشکوک مانند وجود خال‌های مشکوک سرطان در بدن
 5. افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو
 6. افراد دچار بیماری روحی، روانی (سایکوز)
 7. افرادی که نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به عمل آید.
 8. کسانی که بیماری‌های قلبی یا ریوی پیشرفته دارند.
 9. کسانی که حساسیت به فلزات خاص دارند.

لازم به ذکر است این موارد به‌طور قطعی مانع انجام لیزر نیستند و فقط جنبه احتیاط می‌بایست رعایت گردد.

نحوه لیزر تاتو

به طور کلی، در جلسه درمانی لیزر پاک کردن تتو مراحل زیر دنبال خواهد شد:

آدرس اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

مراقبت‌های لازم بعد از لیزر تاتو

 1. تا 48 ساعت پس از لیزر Q-Switch از دارو و یا موادی که پوست را به اشعه حساس می‌کند مانند (هیدروکینون ولایه بردار، تینویید موضعی و……) خودداری کنید.
 2. از کرم‌های ترمیم کننده بعد از لیزر استفاده نمایید.
 3. معمولاً در طی جلسه اول و دوم بعد از لیزر خالکوبی، خال‌ها و لکه‌های جلدی ناحیه لیزر شده ممکن است به دلیل سطحی شدن رنگ‌دانه‌های عمقی پررنگ‌تر شود که جای نگرانی نیست و به تدریج کم رنگ‌تر می‌شود.
 4. زخم سطحی در ناحیه لیزر معمولاً پس از 4 تا 5 روز از بین می‌رود. این زخم نباید به هیچ عنوان کنده شود؛ زیرا باعث ایجاد لکه دائمی می‌شود.

عوارض ناشی از لیزر تاتو

 1. خطرات احتمالی بستگی به نوع لیزری دارند که استفاده می‌شود. برای لیزرهای غیر مخرب، خطر ایجاد اسکار معمولاً پایین است، کمتر از چند درصد. برای لیزرهای مخرب یعنی لیزر CO2 دی اکسید کربن یا لیزر اربیوم یا لیزرهای ترکیبی CO2 و اربیوم خطر ایجاد اسکار بیشتر است.
 2. خطرات اصلی دیگر لیزرها عبارتند از: تغییرات رنگدانه‌ای (ممکن است مناطقی از پوست کمی روشن‌تر و یا تیره‌تر شوند که معمولاً موقتی است)، تورم (برای چند روز)، پوسته پوسته شدن سطح پوست و گاهی اوقات تاول زدن. پس از درمان با بعضی لیزرها، ممکن است موقتاً پوست کبود شده و یا ضخامت ناخوشایندی روی سطح آن ایجاد شود.

زاویه سازی فک، مجموعه اقداماتی است که در نهایت به بهبود وضعیت موجود در فک و یا زیباسازی آن منجر می‌شود. این شرایط می‌تواند به علت گردی صورت، کوتاه بودن اندازه هندسی فک و … باشد. بازگردانی حجم از دست رفته صورت یا اختلالات مادرزادی به منظور زیبایی، هدف زاویه سازی فک و صورت می‌باشد. این روش از جمله اقداماتی است که توسط دکتر علیرضا واعظ شوشتری در اصفهان، با نتایجی چشمگیر انجام می‌شود. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین نوبت از کلینیک دکتر واعظ با شماره تلفن 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
روشهای رفع تیرگی پوست صورت و بدنروشهای رفع تیرگی پوست صورت و بدن

هر روش درمان تیرگی پوست را می توان برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار داد. کرم‌ ها و ژل‌ ها اغلب برای ایجاد یک اثر سفیدکنندگی کلی استفاده می‌ شوند، در حالی که درمان با لیزر یا جراحی سرمایشی معمولاً جهت کاهش لکه‌ های تیره کاربرد دارد. در این بخش به راه های درمان تیرگی پوست پرداخته ایم. ... ادامه مطلب

جوانسازی پوست با لیزر جنسیسجوانسازی پوست با لیزر جنسیس

پوست شفاف و سالم، خواسته تمام افراد فارغ از سن و جنسیت است.گذر زمان به ‌مرور شادابی چهره را می گیرد و چین ‌و چروک ‌ها، خطوط ریز و حتی لکه‌ هایی به پوس ... ادامه مطلب

آشنایی با متد تزریق ژل لب طبیعیآشنایی با متد تزریق ژل لب طبیعی

لب های حجیم و خوش فرم، یکی از نشانه های زیبایی و جوانی محسوب می‌شوند. تزریق ژل لب تکنیکی است که می‌تواند حجمی ایده آل و فرمی مناسب را در لبها ایجاد کند. تزریق ژل لب بسته به تمایل فرد، حالت چهره، شکل و حجم اولیه لبها و تناسب مورد نیاز لبها با اجزای دیگر صورت انجام میشود ... ادامه مطلب

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


عکس دکتر علیرضا واعظ شوشتری - بهترین متخصص پوست در اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین