منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
تزریق بوتاکس
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جوانسازی پوست / روشهای درمان خطوط کنار لب و بینی

روشهای درمان خطوط کنار لب و بینی

خطوط کنار دهان و بینی زمانی ایجاد می‌شود که پوست، کلاژن خود را از دست می‌دهد. کلاژن فیبرهایی است که باعث محکم و انعطاف‌پذیر بودن پوست می‌شود. از دست دادن کلاژن به شکل طبیعی با بالا رفتن سن بروز می‌کند؛ اما همچنین برخی عادت‌های سبک زندگی ممکن است این فرآیند را تسریع کنند. چین و چروک اطراف لب و بینی، خطوط و چین‌های کوچک، ظریف، غیر جذاب و دردسر زایی هستند که از گوشه‌ی لب‌ها به سراسر لب‌ها و دهان گسترش می‌یابند. این خطوط، زیبایی لب‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند و تمایل دارند که مرز لب را نامنظم، محو و مسطح سازند. امروزه می‌توان از روش‌های درمان مؤثر برای بازیابی جوانی صورت از طریق رفع این خطوط استفاده کرد. روش‌های درمانی متفاوتی برای این موضوع وجود دارد که در ادامه، روش‌های مناسب را معرفی می‌کنیم.

برای رفع خطوط و چین و چروک های اطراف لب و بینی روشهای متعددی وجود دارد که در کلینیک دکتر علیرضا واعظ شوشتری در اصفهان قابل انجام می باشند. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت از این مرکز، با شماره تلفن 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.

انواع خطوط کنار لب و بینی

چندین ناحیه وجود دارد که به طور معمول دچار خطوط کنار لب و بینی می‌شوند و شامل نواحی زیر می‌باشند:

روشهای درمان خطوط کنار لب و بینی

تزریق ژل

تزریق ژل به خطوط کنار بینی و لب علاوه بر از بین بردن موقت فرورفتگی خطوط، کلاژن‌سازی را در پوست تحریک می‌کند که باعث جوانسازی پوست می شود. ژل تزریق شده انواع مختلفی دارد که از مؤثرترین آنها، ژل‌های حاوی هیالورونیک اسید یا کلاژن هستند. پروسه‌ تزریق فیلر در زمان کوتاهی کامل می‌شود و علاوه بر آن این متد به برش و بیهوشی کامل نیازی ندارد و فرد پس از پایان درمان بستری نخواهد شد. در تزریق ژل، پزشک، حجم مورد نیاز از ژل را به کمک سرنگ‌های ظریف در نواحی لازم تزریق می‌کند. نحوه تزریق ژل به این صورت است که ابتدا ناحیه تزریق بیحس و استریل شده و سپس پزشک براساس تخصص و دانش خود اقدام به تزریق در مناطق مورد نیاز می‌کند.

تزریق چربی

جهت تزریق چربی به خطوط کنار بینی و لب، ابتدا توسط یک ساکشن دستی (از ناحیه دیگری از بدن مانند شکم) چربی استخراج می‌شود. چربی استخراج شده سپس به آرامی ‌در سانتریفیوژ قرار می‌گیرد تا سلول‌های چربی از سایر مواد جدا شوند و چربی به دست آمده از ساکشن، غنی‌سازی شود. سپس چربی به دست آمده در خطوط کنار بینی و لب تزریق می‌شود. چربی تزریق شده تا سه ماه، به طور کامل ماندگاری دارد و جذب نمی‌شود.

هایفوتراپی

هایفو یک روش پزشکی است که از انرژی اولتراسوند متمرکز با شدت بالا برای حرارت دادن موضعی به منظور لیفت پوست در اطراف لب و بینی استفاده می‌کند. هایفو نوع جدیدی از روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که مشابه روش اولتراتراپی است که از اولتراسوند متمرکز و روند بهبود طبیعی صورت برای لیفت، انعطاف پذیری و سفت کردن پوست شل صورت استفاده می‌کند. برخلاف لیزر که از بیرون به داخل پوست نفوذ می‌کند، روش هایفو از سطح پوست عبور کرده و انرژی هدف‌دار را به طور اختصاصی به بافت‌ها و عضلات عمیق ساختاری که کلاژن در آنجا زندگی می‌کند اعمال می‌کند. با تحریک لایه‌های ساختاری عمیق پوست واکنش طبیعی و بازسازی شروع می‌شود و رشد کلاژن جدید تحریک می‌شود که با گذشت زمان، پوست را صاف و سفت می‌کند و خطوط و چین و چروک در اطراف لب وبینی را از بین می‌برد.

آدرس اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

رادیو فرکوئنسی (آراف)

رادیو فرکانسی (RF) با کمک روش‌های افزایش کلاژن می‌تواند باعث جوانسازی خطوط اطراف لب‌ و بینی شود. روش آر اف فرکشنال یک روش یک جلسه‌ای و بدون درد است که بهترین نتایج را به همراه دارد. درمان با رادیوفرکوئنسی می‌تواند خطوط کنار لب و بینی را برطرف کند. آر اف از طریق ایجاد حرارت در سطح زیرین پوست (Drem) که وظیفه کلاژن سازی پوست را بر عهده دارد، موجب رسیدن به نتیجه دلخواه می شود. زمانی که حرارت مناسب لایه های درم را تحریک می کند این حرارت در اپیدرم پراکنده می شود و امکان ترمیم سریع اپیدرم لایه سطحی پوست را موجب می شود.

لیفت با نخ

در این روش، نخ‌های PDO در زیر پوست قرار می‌گیرند و موجب لیفت پوست صورت و کاهش خطوط عمیق می‌شوند. در تکنیکهای جدید لیفتینگ با نخ، نخهای PDO به صورت داربستی حمایتی برای بافت‌های زیرین پوست عمل می‌کنند و در نتیجه با بالاکشیده‌شدن این بافت‌ها، کیفیت کلی پوست ظرف ۶ تا ۸ ماه بعد از جلسه‌ی درمانی بهبود پیدا می‌کند. لیفت با نخ یک روش بسیار ایمن و نتایج آن قابل بازگشت است؛ چراکه نخ‌های قرار داده شده در زیر پوست، ظرف ۶ تا ۸ ماه کاملاً جذب بدن می‌شوند.

تزریق ژل و بوتاکس در اصفهان با استفاده از با کیفیت ترین مواد و مهارت در تزریق توسط متخصص پوست، در کلینیک دکتر علیرضا واعظ شوشتری انجام می‌پذیرد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات در این زمینه، با شماره تلفن 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نحوه انجام لیزر تاتو برای پاک کردن خالکوبینحوه انجام لیزر تاتو برای پاک کردن خالکوبی

حذف تاتو با استفاده از لیزر به اینگونه است که لیزر تابیده به پوست با توجه به طول موج مخصوص رنگ تتو با جوهر تتو واکنش داده و باعث شکستن آنها می‌ شود. لیزرها با تجزیه رنگ‌ دانه‌ ها به وسیله یک پرتو نور بسیار قوی، باعث پاک شدن خالکوبی می‌ شوند. ... ادامه مطلب

کاربرد لیزرتراپی چیست و چه مزایایی دارد؟کاربرد لیزرتراپی چیست و چه مزایایی دارد؟

لیزرتراپی نوعی روش درمانی محسوب می‌شود و به معنای تقویت نور به روش گسیل القایی تابش می‌باشد. لیزرتراپی از روش‌های درمانی درعلم پزشکی محسوب می‌شود. این روش، مناسب برای رهایی از بیماری و عارضه‌های پوستی مزمن است ... ادامه مطلب

جوانسازی پوست با اس وی اف ژلجوانسازی پوست با اس وی اف ژل

یکی از روشهای جوانسازی پوست و فرم دهی صورت که اثرگذاری طولانی مدت دارد استفاده از اس وی اف ژل (S.V.F gel) می باشد . اس وی اف ژل ماده ای است که از چربی برداشته شده از بدن شما تولید می شود ... ادامه مطلب

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


عکس دکتر علیرضا واعظ شوشتری - بهترین متخصص پوست در اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین