منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - ​91620100 - 031
لیزر اندولیفت
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مشکلات و بیماریهای پوست / کاربردهای درمانی رادیوسرجری

کاربردهای درمانی رادیوسرجری

رادیو سرجری ضایعات پوست یکی از روش‌هایی است که پزشکان در بسیاری از موارد برای رفع عواملی که بر روی پوست مزاحمت ایجاد می‌کنند توصیه می‌کنند. دستگاه Rf نوعی دستگاه الکتروسرجری است که به رادیوفرکانسی معروف است به علت مکانیسم خاص در برداشت ضایعات و کیفیت بسیار بالای آن، جراحی انواع ضایعات پوستی را بدون اسکار انجام می‌دهد. کاربردهای این دستگاه در جراحی زیبایی پوست متنوع است از جمله برداشتن خال‌های سطحی و برجسته پوستی، کک‌ومک، تگ‌های پوستی، زگیل و میلیا و برش‌های پوستی برای ضایعات مختلف پوستی.

این سیستم با عبور دادن جریان الکتریکی از بافت‌ها عمل می‌کند که فرکانس آن در محدوده امواج رادیویی است و برش‌های حاصل از آن سریع و بدون اسکار است و این موضوع در درماتولوژی که بدترین خطر و عارضه جانبی آن اسکار و تأخیر در بهبودی پوست است، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و انجام اعمال پوست و زیبایی را به صورت سرپایی و با کمترین خونریزی و اسکار، در کوتاه‌ترین زمان فراهم می‌کند.

حذف خال و ضایعات پوستی دیگر با رادیو سرجری از جمله اقداماتی است که در کلینیک دکتر علیرضا واعظ شوشتری در اصفهان، انجام می‌گیرد. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت از این مرکز با شماره تلفن 91620100 - 031 تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای درمانی رادیوسرجری

در مراحل ابتدایی:

رادیوسرجری

برداشتن خال با رادیوسرجری

حذف زیبایی خال گوشتی به روش رادیو فرکانسی یک روش تقریباً آسان است. تنها کاری که لازم است این است که از بی‌حسی موضعی استفاده شود تا مطمئن شوند که بیمار آسوده و بدون درد است.

روش حذف رادیوفرکانسی خال معمولاً برای برداشتن خال‌هایی استفاده می‌شود از سطح پوست بالاتر هستند. در این روش از دستگاهی به نام الکترود حلقه‌ای رادیوسرجری استفاده می‌شود که به آرامی خال را (لایه به لایه) از سطح پوست می‌تراشد. در همان زمانی که دستگاه خال را به آرامی می‌تراشد، خونریزی پوست هم با استفاده از گرما بند می‌آید. حذف خال به شیوه‌ی رادیوفرکانسی با استفاده از این دستگاه بهترین گزینه برای هموار کردن بافت پوست است؛ چرا که پزشک تسلط و کنترل بیش‌تری روی عمق تراشیدن دارد و اسکار کمتری ایجاد می‌شود.

بعد از برداشتن خال ممکن است به دلیل پنهان ماندن بعضی از سلول‌های خال از دید پزشک، خال بعد از مدتی دوباره ظاهر شود، به همین خاطر برای بررسی آن هر ۶ تا ۱۲ ماه یک بار به پزشک مراجعه شود.

نحوه‌ی عملکرد دستگاه رادیوسرجری

دستگاه آر اف سرجیکال (RF) و یا رادیو سرجری، یک نوع جراحی است که عملکرد آن با امواج رادیویی می‌باشد. در واقع کاربرد آن نیز در زیبایی و درمانی متفاوت است. استفاده از امواج رادیویی با فرکانس بالا 4MHz می‌باشد که در برداشتن خال و زائده‌های پوستی مثل زگیل‌ها، برآمدگی‌ها، اسکارها و … به کار می‌رود. با برخورد امواج رادیویی به پوست این امواج موجب لرزش مایع میان بافتی و تبخیر آن در دمای پایین بدون نیاز به حرارت و آسیب رساندن به بافت پوست می‌شود. به همین خاطر برش بافت پوست بسیار ظریف انجام می‌شود و بدون خونریزی روند درمان به همین ترتیب طی می‌شود.

مراقبت‌های قبل از رادیو سرجری پوست

مراقبت‌های بعد از رادیوسرجری پوست

فواید درمان با رادیوسرجری

  1. روش جراحی سرپایی، بدون خونریزی و یا خونریزی به صورت خیلی خفیف
  2. زمان کوتاه مدت و انجام سریع جراحی
  3. بدون دوره ی نقاهت و بهبود سریع بعد از جراحی
  4. قابل انجام در تمامی قسمت های بدن
  5. روش درمانی بدون درد به دلیل استفاده از بی‌حسی‌های موضعی
  6. ماندگاری و تأثیر درمان با آراف سرجیکال

کاندید مناسب جهت انجام رادیو سرجری پوست

این روش برای افرادی مناسب است که دچار ضایعات پوستی مختلف مانند خال، زگیل، جای زخم و … شده‌اند و قصد دارند بدون جراحی و خونریزی به درمان مشکل خود بپردازند. در این روش به علت اینکه از امواج دقیق استفاده می‌شود، آسیبی به قسمت‌های دیگر پوست وارد نخواهد شد.

عوارض جانبی رادیو سرجری پوست

از عوارض جانبی رایج استفاده از رادیوسرجری که رخ می‌دهد، درد، ورم بافتی، خونریزی، عفونت، افت فشارخون بالا یا افت فشار خون یا افتادگی، زخم و تشکیل کلوئید است.

انتقال باکتریایی استافیلوکوکوس اورئوس از طریق الکترود از بیمار به بیمار دیگر امکان پذیر است.

دلایل انجام رادیوسرجری

دلایل انجام رادیوسرجری گامانایف اغلب یک جایگزین مناسب برای جراحی مغز است. جراحی مغز نیاز به برش جمجمه، غشای اطراف مغز و بافت مغز دارد. این نوع پرتودرمانی معمولاً در موارد زیر انجام می‌شود:

اقدامات قبل از انجام رادیوسرجری

از پوشیدن یا به کار بردن موارد زیر در طی رادیوسرجری خودداری کنید:

در موارد زیر پزشک خود را مطلع کنید:

نحوه درمان با رادیوسرجری

ابتدا شرایط و وضعیت بیمار توسط یک تیم تخصصی کارآمد متشکل از جراح مغز واعصاب، نرولوژیست، متخصص رادیولوژی اعصاب، متخصص رادیوتراپی (‌انکولوژی) و متخصص فیزیک پزشکی تحت بررسی قرار گرفته و در صورت مناسب بودن این روش درمان برای بیمار، نوبت عمل تعیین می‌شود. مدت زمان درمان به صورت نرمال بين سه تا پنج ساعت پیش‌بینی می‌شود و کل مراحل درمانی در یک روز انجام می‌گیرد.

به منظور هدایت اشعۀ گاما به روی تومور، یک قاب اختصاصی به سر بیمار بسته شده و سپس به منظور تعیین محل دقیق تومور یا ضایعۀ مغزی تصویربرداری شامل ام‌آرآی یا سی‌تی‌اسکن و در برخی موارد آنژیوگرافی انجام می‌شود. پس از آن تصاویر به کامپیوتر مخصوص منتقل و توسط تیم پزشکان حدود تومور مشخص شده و سپس طراحی درمان انجام و بیمار تحت درمان با رادیوسرجری به روش گامانایف قرار می‌گیرد. پس از درمان، فریم از سر بیمار باز و برای مدت کوتاهی تحت نظر قرار گرفته می‌شود. سپس بیمار با توصیه‌های لازم مرخص می‌شود. برحسب اندازه ضایعه، عمل به طور معمول بین سی دقیقه تا سه ساعت به طول می‌انجامد. غالب بیماران در همان روز به خانه بازگشته و از فردای عمل می‌توانند فعالیت‌های زندگی روزانه خود را از سر گیرند.

اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

مزایای درمان با رادیوسرجری

از میان مهم‌ترین مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عوارض جانبی رادیو سرجری

از عوارض جانبی رایج استفاده از رادیوسرجری، درد، ورم بافتی، خونریزی، عفونت، افت فشار خون بالا یا افت فشار خون یا افتادگی، زخم و تشکیل کلوئید است.
انتقال باکتریایی استافیلوکوکوس اورئوس از طریق الکترود از بیمار به بیمار دیگر امکان پذیر است.

پیامدهای اولیه یا عوارض جانبی معمولاً موقتی است که ممکن است شامل موارد زیر باشند:

خستگی مفرط ممکن است طی چند روز اول پس از رادیوتراپی استریوتاکتیک بدن رخ دهد.
تورم در محل درمان یا در نزدیکی آن می‌تواند علائم و نشانه‌هایی مانند افزایش موقتی درد ایجاد کند. پزشک شما ممکن است داروهای ضدالتهابی (داروهای کورتیکواستروئید) برای جلوگیری از چنین مشکلاتی یا در صورت بروز علائم، برای درمان تجویز کند.
اگر تومور در نزدیکی روده یا کبد باشد، برخی از بیماران ممکن است پس از این نوع رادیوتراپی حالت تهوع یا استفراغ موقتی را تجربه کنند.

در کلینیک دکتر واعظ شوشتری با تکیه بر مهارت حاصل از تجربه و استفاده از بهترین برندهای موجود فیلر، می‌توانید بهترین تزریق فیلر بینی را تجربه نمایید. لطفاً برای مشاوره رایگان و دریافت نوبت، با شماره‌تلفن 91620100 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 91620100 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی چگونه برطرف می شود؟کبودی زیر چشم بعد از مزوتراپی چگونه برطرف می شود؟

مزوتراپی تکنیکی است که در طی آن، با استفاده از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمونها و سایر مواد مغذی، سلولهای پوست تحریک شده و در نهایت کشیدگی پوست و ... ادامه مطلب

بهترین روش لیفت گونه بدون جراحیبهترین روش لیفت گونه بدون جراحی

لیفت گونه یک روش متداول برای از بین بردن چین و چروک و جوا‌نسازی صورت است که به دو روش با جراحی و بدون جراحی امکان پذیر است ... ادامه مطلب

نحوه آمادگی برای جلسه اول لیزر موهای زائدنحوه آمادگی برای جلسه اول لیزر موهای زائد

حذف مو‌های زائد باید در طول چند جلسه و با نظر مستقیم پزشک انجام شود. در جلسه اول، با استفاده از دستگاه لازم، اشعه و پرتو کافی به فولیکول های مو تابانده خواهد شد. تابش اشعه به فولیکول های مو در جلسه‌ی اول لیزر مو‌های زائد، باعث توقف ادامه‌ رشد مو از آن ناحیه می گردد. ... ادامه مطلب

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


عکس دکتر علیرضا واعظ شوشتری - بهترین متخصص پوست در اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین