منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
هایفوتراپی
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جوانسازی پوست / شادابی پوست با درماپن

شادابی پوست با درماپن

روش درماپن، یکی از روش‏ها جهت لایه برداری و شادابی پوست است که در دوره کنونی برای درمان عارضه‏ های پوستی گوناگون از جمله لکه ‏ها، جای زخم، اسکارها و … استفاده می‏شود. اکثر افراد این روش را با روش میکرونیدلینگ، اشتباه می‏گیرند و دلیل آن، پایه و اساس یکسان هر دو روش است. در هر دو روش درمانی، پایه و اساس کار، ایجاد سوراخ‏های کوچک (غیر قابل رؤیت) در سطح پوست است. در روش درماپن، این سوراخ‏ها به‌صورت عمودی و در روش میکرونیدلینگ، سوراخ‏ها به‌صورت افقی ایجاد می‏شود. درماپن در واقع ابزاری است شبیه قلم که سر آن حاوی سوزنهای بسیار ریز و ظریف می‌باشد. این سوزنها برای اهداف درمانی، با عمق قابل تنظیم، به طور متناوب وارد پوست می‌شوند و در واقع پوست را به ساخت کلاژن تحریک می‌نمایند. به همین جهت نام این روش در اصطلاح عامه با عنوان ابزار بکار گرفته شده در آن (درماپن) نامیده می‌شود. در دستگاه درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تغيير است. علاوه بر این، سرعت ضربه زدن هم در این ابزار قابل تنظیم میباشد. سوزن های درماپن یک بار مصرف هستند و تعداد این سوزنها می‌تواند بر اساس نیاز پوست و تشخیص پزشک تعیین شود. در ابزار درماپن عمق نفوذ سوزن ها قابل تنظیم بوده و برحسب هدف درمانی قابل تغییر می باشد.

درمان اسکار آکنه و جوانسازی پوست با درماپن در اصفهان توسط دکتر علیرضا واعظ شوشتری قابل انجام است. در این روش که به نوعی میکرونیدلینگ با استفاده از ابزار درماپن است، با کمترین تهاجم و عوارض به انتظارات معقول خود دست پیدا می‌کنید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.

کاربردهای درماپن

شادابی پوست با درماپن

مزایای درماپن

 1. برای پوست‏های نازک، بهترین روش درمانی، درماپن است.
 2. این روش دارای عوارض ناچیز و همچنین با حداقل درد است.
 3. دوره‏ درمانی درماپن، یک دوره زمانی بسیار کوتاه است.
 4. امکان تغییر رنگ سطح پوست در روش درماپن، بسیار کم است.
 5. به دلیل کم خطر بودن این روش، می‏توان از آن برای درمان اطراف چشم نیز استفاده کرد.
 6. یک روش مقرون به صرفه (نسبت به سایر روش‏های درمانی) است.
 7. امکان تکرار چندین باره این روش درمانی، برای افزایش تأثیر گذاری.

انواع دستگاه درماپن

کمپانی سازنده دستگاه درماپن چندین دستگاه با کاربردهای مختلف طراحی و تولید کرده است که عبارتند از:

 1. MYDERMAPEN : برای استفاده خانگی
 2. PRO3 : دستگاهی حرفه‌ای جهت استفاده در سالن‌های زیبایی
 3. MD3 : دستگاهی فوق حرفه‌ای جهت استفاده توسط پزشکان و متخصصین

نحوه عملکرد درماپن

میکرونیدلینگ با استفاده از روش درماپن یک روش درمانی برای تجدید پوست و درمان مشکلات پوستی است. بهتر است این درمان را در محیطی مطمئن و زیر نظر پزشک انجام دهید. درمان درماپن توسط افرادی غیر متخصص و غیر پزشک باعث بروز عوارضی جبران ناپذیر و ایجاد زخم‌های مقاوم به درمان می‌شود؛ بنابراین، بهتر است قبل از درمان توسط پزشک معاینه شوید.

قبل از آغاز درمان، پزشک از بی‌حسی موضعی برای کاهش احساس درد بیمار استفاده می‌کند. سوزن‌های درماپن با حرکات رفت و برگشتی، حفره و کانال‌های ظریفی بر روی پوست ایجاد می‌کند و بیرونی‌ترین لایه پوست را از بین می‌برد. سوزن‌های درماپن، یکبار مصرف و قابل تنظیم هستند و براساس نوع سوزن و تنظیمات دستگاه، حدود 300 الی 1000 حفره در سطح پوست ایجاد می‌شود. حفره‌ها و آسیب‌های ایجاد شده بر سطح پوست باعث تحریک پوست به تولید الاستین و کلاژن می‌شود که نتیجه آن ترمیم و بازسازی پوست خواهد بود.

آمادگی قبل از درمان با درماپن

برای به دست آوردن بهترین نتیجه قبل از درمان، یک دوره استفاده از کرم‌های درمانی مانند ویتامین A، C یا Resveratrol & Procyanidin برای تقویت استحکام پوست، خصوصاً در نواحی پوستی نازک یا ظریف توصیه می‌شود. پس از درمان، باید به مدت 6 هفته از این کرم‌ها استفاده کنید.

مراقبتهای پس از درماپن

اگر جوانسازی پوست با درماپن را انجام داده‌اید اقدامات مراقبتی پس از آن عبارتند از:

 1. پرهیز از مواجه با اشعه خورشید تا حد امکان و در صورت لزوم استفاده از ضد آفتاب و پوشش مناسب
 2. چند ساعت بعد از درمان میتوان محل تحت درمان را با آب به صورت خیلی ملایم شستشو داد.
 3. احساس سوزش در ناحیه درمان، در چند ساعت اول پس از درماپن شایع و طبیعی است. در این موارد استفاده از کمپرس یخ به بهبود علائم کمک میکند. در صورت استفاده از کمپرس یخ، آن را کاملاً با یک گاز خشک یا حوله بپوشانید تا از نشت آب به ناحیه درمان، جلوگیری شود.
 4. استفاده از مواد آرایشی، اصلاح کردن و دوش گرفتن دو روز بعد از درمان قابل انجام است.
 5. تا چند روز پس از درمان اسکراب نکنید و در صورت پوسته ریزی، آنها را نکنده و دستکاری نکنید. بلکه اجازه دهید به صورت طبیعی، پوست شما بازسازی و پوسته ریزی داشته باشد.
 6. استفاده از مواد آرایشی با پایه الکل تا ۲ هفته بعد از درمان ممنوع است.
 7. به طور مرتب مرطوب کننده استفاده نمایید.
 8. در دوره درمانی از مصرف آب و ویتامینهای لازم به میزان کافی غافل نشوید.

لازم به ذکر است که عدم رعایت موارد عنوان شده ممکن است سبب بروز لکه و تیرگی در ناحیه درمان شود.

نتایج درمانی درماپن

اثرات شگرف درمان با درماپن بعد از نخستین جلسه درمانی قابل رؤیت می باشد. پس از ۴ الی ۶ جلسه درمانی اثرات قابل ملاحظه و طولانی مدتی در پوست رخ می دهد؛ یعنی حدوداً پس از یک ماه آغاز می شود. پوست باید در طی ۶ تا ۱۲ ماه پس از پایان دوره درمان بازسازی و بهبود یافته باشد. به منظور حفظ اثرات بلندمدت، امکان دارد مراقبت ها و اقداماتی جهت حفظ، بازسازی و کامل کردن دوره درمان صورت گیرد.

تعداد جلسات درمانی درماپن

تعداد جلسات مورد احتیاج با توجه به مشکلات و ضایعات پوستی متغیر خواهد بود. با این وجود یک پروسه درمانی غالباً دربرگیرنده ۴ تا ۶ جلسه درمان با فواصل زمانی یک ماه یکبار جهت جوانسازی پوست، ۶ جلسه درمان با فواصل زمانی هر ۶ هفته یک مرتبه جهت اسکارهای آکنه و زخم، ۴ تا ۸ جلسه با فواصل زمانی ۴ تا ۶ هفته جهت درمان استرچ مارک است. هر جلسه درمانی نیز ۳۰ تا ۹۰ دقیقه زمان می برد.

موارد منع انجام درماپن

موارد منع و احتیاط شامل کلوئید و اسکارهای برجسته، سابقه اگزما، پسوریازیس و سایر بیماری های مزمن، کراتوز ناشی از آفتاب، سابقه عفونت هرپس سیمپلکس، سابقه دیابت، وجود خال های گوشتی، زگیل و یا ضایعات پوستی در منطقه تحت درمان می باشد.

موارد منع انجام به طور مطلق عبارت هستند از:

اسکلرودرمی، بیماری های کلاژن عروقی و یا اختلالات قلبی، روزاسه و مشکلات لخته شدن خون، عفونت باکتریایی یا قارچی فعال، سرکوب سیستم ایمنی، اسکارهایی با طول عمر کمتر از 6 ماه و افرادی که فیلر در شش ماه اخیر تزریق کرده اند می باشد.

اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

عوارض جانبی درماپن

عوارض جانبی تجربه شده با میکرونیدلینگ درماپن معمولاً در طی 48 ساعت فروکش می‌کند. این عوارض شامل پوست سرخ یا صورتی، لک، خارش و سفت شدن محل درمان است. برای کمک به این امر، حتماً دستورالعمل‌های مراقبتی بعد از درمان را رعایت کنید. این امر به کاهش قرمزی، تورم، خارش و ناراحتی کمک می‌کند و نتایج را نیز تقویت می‌کند.

هزینه درماپن

هزینه درماپن در مراکز مختلف به صورت متغیر است و علاوه بر آن بستگی زیادی به ناحیه مورد درمان دارد.

دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست و مو، با کسب سالها تجربه در تزریق ژل و تزریق چربی و انجام روشهای جوانسازی مانند اندولیفت و هایفوتراپی در اصفهان، یکی از بهترین ارائه دهندگان این خدمات می‌باشند. لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشممراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم

بوتاکس از طریق مسدود کردن انقباض عضلانی، از حرکت عضلات جلوگیری کرده و چین و چروک ها را رفع می کند. تزریق بوتاکس به راحتی توسط یک پزشک آموزش دیده انجام می‌ شود؛ اما این مراقبت‌ های بعد از بوتاکس هستند که اثر و ماندگاری آن را تضمین می‌ کند. ... ادامه مطلب

چگونه جوشهای دوران بلوغ را از بین ببریم؟چگونه جوشهای دوران بلوغ را از بین ببریم؟

آکنه ولگاریس یا جوش های دوران بلوغ یک بیماری شایع است که بسیاری از نوجوانان با آن روبه‌ رو هستند. در دوران بلوغ، تغییراتی در تولید هورمون‌ های بدن رخ می‌ دهد. چنانچه میخواهید جوش های بلوغ را از بین ببرید تا اخر این مطلب با ما همراه باشید. ... ادامه مطلب

بیماری لیکن پلان چیست و چه علائمی دارد؟بیماری لیکن پلان چیست و چه علائمی دارد؟

درمان بیماری های پوستی مانند لیکن پلان، توسط دکتر علیرضا واعظ شوشتری در اصفهان انجام پذیر است. در کلینیک دکتر واعظ علاوه بر درمان بیماری ها و مشکلات پوستی، انواع روشهای جوانسازی، افزایش حجم و لیزر موهای زائد نیز با بهره گیری از تخصص ایشان و استفاده از مدرن ترین تجهیزات صورت می‌گیرد ... ادامه مطلب

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


عکس دکتر علیرضا واعظ شوشتری - بهترین متخصص پوست در اصفهان
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین