درمان واریساسکار آکنهبوتاکستزریق فیلردرمان گودی زیر چشم
سایت دکتر واعظ

جوانسازی صورت با متدهای روز اروپا

جوانسازی و زیبایی پوست صورت خواسته بسیاری از افراد است.همه میخواهند پوستی زیبا و بدون چروک داشته باشند. تکنولوژیهای روز دنیا این امر را تا حد زیادی میسر کرده است. تکنیکهای مختلفی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد که در زیر به آنها اشاره میکنیم :

۱- آراف فرکشنال:این دستگاه با تکنولوژی تبادل امواج رادیویی و ایجاد گرما در ناحیه درم پوست و نهایتاً کلاژن سازی عمل می کنند.مهمترین کاربرد فرکشنال آر اف در سفت کردن پوست صورت(Skin Tightening) و لیفت صورت(Face Lift) است.سفت کردن غبغب و ناحیه فک کاربرد دیگر این سیستم است.آراف دردرمان چروکهای پوستی اثر بسیار خوبی دارد،این مطلب برای چروکهای دور چشم(زیر چشم) بسیار واضح است.جوانسازی آراف به قدری زیاد است که میتوان آراف فرکشنال رابهترين روش جوانسازی پوست صورت دانست.

۲- هایفو (HIFU): هایفو ازانرژی التراسوند جهت تولید کلاژن در ناحیه میانی پوست(درم) وهمچنین منقبض کردن فاسیای عضلات صورت کمک می گیرد. انقباض فاسیای عضلات پوست به لیفت سریع پوست صورت کمک میکند. کلاژن سازی ناشی از اولتراسوندباعث جوان سازی پوست ۲ تا ۶ ماه بعد می شود. در حال حاضر بهترین دستگاه هایفوتراپی، دستگاه اولتراپی (Ultherapy) است که تنها دستگاه مورد تایید FDA آمریکا در دنیا است که قوی ترین اثر لیفتینگ پوست را نسبت به سایر دستگاههای جوانسازی اعمال مینماید. دستگاه اولتراپی مزایای زیادی نسبت به سایر سیستم هایلیفت صورت با هایفو دارد که باعث میشود نتایج آن در پوست کاملا متمایز از سایر تکنولوژی های جوانسازی می باشد:
الف) نفوذ در پوست چهارونیم میلیمتر در سطح فاشیای عضلات صورت (SMAS)می باشد که باعث قوی ترین اثر لیفت نسبت به دستگاه های قبلی در این زمینه می گردد
ب) قدرت و تمرکز امواج این دستگاه در بافت هدف بسیار بیشتر است
ج) مهمترین مزیت این دستگاه کنترل عمق نفوذ امواج با سیستم سونوگرافی همزمان می باشد که مورد تایید FDA قرار گرفته و در هیچ کدام از دستگاههای قبلی این سیستم وجود ندارد.سونوگرافی همزمانبه این معنی است که دستگاه دایم امواج سونوگرافی به داخل پوست میفرستد و تمرکز اشعه را دقیقا روی عضله قرار میدهد.زمانی که کار با دستگاه های بدون کنترل سونوگرافی باشد، امواج در عمق ثابت فرستاده می شود.چون فاصله عضلات زیر پوست تا پوست ممکن است در هر فردی بسته به وزن و محلی که هایفو انجام میشود متفاوت باشد، به احتمال زیاد،این امواج روی محل مورد نظرکه عضلات می باشد، متمرکز نمیشودو نتیجه اصلی که لیفت پوست است حاصل نمیشود.
به طور کلی اولتراپی (جوانسازی با هایفو) یکی از روشهای جوانسازی پوست است که به طور ویژه بر روی لیفت صورت بسیار موثر است. برای لیفتینگ صورت بدون عمل جراحی ترکیب هایفوتراپی با آراف فرکشنال بسیار عالی عمل میکند.

۳- بوتاکس:وقتی صحبت از چروکهای داینامیک صورت میشود، مسلما بوتاکس حرف اول را در درمان میزند. بوتاکس در درمان چین و چروک هایی فعال صورت کاربرد زیادی دارد و تقریبا در همه جای صورت میتواند در زیبایی و جوان سازی نقش داشته باشد.از طرف دیگر بوتاکس در شکل دادن ابروها و جوانتر نشان دادن صورت اثر زیادی دارد. مسلما کیفیت ماده مصرفی و استفاده از تکنیک های جدید برای تزریق در نتایج حاصل از تزریق بوتاکس بسیار موثر است.
برای مطالعه بیشتر در مورد بوتاکس اینجا را کلیک کنید.
برای مشاهده همه کاربردهای بوتاکس اینجا را کلیک کنید.

۴- تزریق چربی و فیلر:یکی از مشخصات پیری صورت کاهش حجم در نقاطی از صورت است که ممکن است خود را به صورت چروک عمیق(مثل خط خنده) یا افتادگی ( مثل لبه فک) یا تحلیل رفتن ( مثل گونه یا شقیقه) نشان بدهد. برای درمان کاهش حجم روشهایی که ساخت کلاژن را تحریک میکنند (مثل آراف فرکشنال) یا لیفت صورت ایجاد میکنند( مثل هایفو) موثر هستند ولی معمولا کافی نیستند. اینجاست که تزریق چربی (Fat Transfer) یا تزریق فیلر (Filler Injection) به کمک میآید. تزریق چربی و تزریق فیلر کاربرهای زیادی در جوانسازی پوست دارد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تزریق چربی اینجا را کلیک کنید.
برای اطلاعات بیشتردر مورد فیلرهااینجا راکلیک کنید.
برای مشاهده ویدیوی مقایسه تزریق چربی با تزریق فیلر اینجا را کلیک کنید.

۵- درماپن:درماپن با مکانیسم میکرونیدلینگ باعث کلاژن سازی و جوان سازی پوست میشود. شاید بتوان درماپن را برای افرادی که جوانتر هستند و بهبود ظاهرپوستشان مهمتر از لیفت صورت است توصیه بهتری دانست. افرادی که لیفت صورت برای آنها مهمتر است میتوانند از فرکشنال آراف و هایفو بهره بیشتری ببرند. درماپن هم مانند آراف برای درمان اسکار و به ویٰژه اسکار آکنه اثر خوبی دارد.برای اطلاعات بیشتر در مورد درماپن اینجا را کلیک کنید.

۶- لیزر فرکشنال:با وجود پیدایش تکنولوژی های جدید، هنوز هم بسیاری منابع لیزر فرکشنال CO2 را هنوز استاندارد طلایی جوانسازی صورت میدانند. شاید تنها ایرادی که به لیزر فرکشنال وارد است این است که ۳ تا ۷ روز بعد از لیزر نیاز به نگهداری دارد و صورت فرد دلمه های قهوه ای دارد. لیزر فرکشنال در درمان اسکار جوش صورت هنوز حرف اول را میزند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد لیزر فرکشنالاینجا را کلیک کنید.
​برای اطلاعات بیشتر در مورد روشهای درمانی اسکار آکنهاینجا را کلیک کنید.

۷-فیلرهای جدید:همزمان با پیشرفت های علمی اخیر تکنولوژی تولید فیلرها یا ژلها هم پیشرفت کرده است و توانسته اند در فیلرهای تغییراتی ایجاد کنند که به جز افزایش حجم در لیفت صورت، آبرسانی و شفافیت پوست هم موثر باشد. یکی از این فیلرها به نام پروفایلو(PROFHILO)است که اخیرا واردبازار ایران شدهاست که این ویژگی را دارد که در نقاطی از صورت تزریق میشود و میتواند همزمان با لیفت پوست، آبرسانی و جوانسازی خوبی برای پوست داشته باشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلر پروفایلو اینجا را کلیک کنید.

۸- لیزرهای عمقی(غیرتهاجمی):منظور از لیزرهای عمقی لیزرهایی هستند که در سطح پوست هیچ علامتی برجای نمیگذارند ولی با ارسال اشعه به عمق پوست باعث تحریک کلاژن سازی و جوانسازی میشوند. رایج ترین سیستم برای این کار دستگاه IPL است که مشابه لیزر عمل میکند. دستگاه لیزر دیگری که با ارسال امواج به عمق پوست باعث جوانسازی میشود لیزرNd-Yag است. مشخصه این لیزرها این است که هیچ علامتی بعد از لیزر( به جز قرمزی چند ساعته) روی پوست مشاهده نمیشود ولی در عوض جلسات درمانی بیشتری نسبت به لیزرهای تهاجمی برای جوانسازی نیاز است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :

خوشبختی در یک کلام

کتاب خوشبختي در يك كلام نوشته آندره متيوس است که باترجمه دكتر عليرضا واعظ شوشتری ودكتر محمّد رضا قرائتی منتشر شده است.این کتاب نکات خوشبختی و موفقیت را در داستانهای کوتاه و جالب بیان میکند. . .

ادامه مطلب

آموزش رزرو نوبت اینترنتی

نوبت های ویزیت کلینیک دکتر واعظ شوشتری تماماً اینترنتی رزرو میشود. قبل از ورود به وبسایت بهتر است این مطلب را مطالعه کنید تا راحت تر نوبت خود را رزرو کنید.

ادامه مطلب

نرم افزار موبایل کلینیک دکتر واعظ آماده شد

این نرم افزار حاوی بسیاری از اطلاعات کلینیک است که به راحتی در دسترس شما میباشد. این نرم افزار برای قالبهای اندرویید و اپل موجود است . . .

ادامه مطلب

طبقه بندی موضوعی مقالات

اگر به دنبال مقالات مربوط به یک موضوع خاص میگردید میتوانید از طریق این صفحه به مطلب مورد نظر خود برسید. همچنین میتوانید کلمه مورد نظرتان را در قسمت بالا جستجو کنید.

ادامه مطلب