منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
جراحی پلکتزریق ژل یا فیلربوتاکس

ليزر فركشنا ل چیست ؟

Fractional laser
ليزر فركشنا ل ( Fractional laser ) يك روش درمان غير تهاجمي ا ست كه با استفاده از تكنولوژي پيشرفته،اشعه ليزر را به هزاران اشعه ميكروسكوپيك تقسيم مي كند ، در نتيجه فقط بخشي از پوست تحت تأ ثير اشعه قرار مي گيرد. براي تشبيه مي توان گفت كه پوست پس از تابش اشعه لیزر فرکشنال مانند تصو ير ديجيتالي است كه پيكسل هاي آن يك در ميان ظاهر شود.در واقع ليزرفركشنا ل حد واسط ليزرهاي تخريبي (ablative) وغيرتخريبي(nonablative ) است. در حاليكه ليزرهاي تخريبي فقط روي ا پيدرم ( سلولهاي سطح پوست ) ا ثر مي كند و ليزرهاي غير تخريبي فقط روي درم ( لايه مياني پوست) مؤثر است، ليزر فركشنال همزمان روي ا پيدرم ودرم مؤثر است .اولين ليزرفركشنال با نام fraxel ساخته شد. پس ازآن شركتهاي مختلفي ليزرهاي فركشنا ل ديگري ساختند ولي اغلب لفظ fraxel به جاي واژه صحيح fractional laser به كار مي رود.

سؤالي كه پيش مي آيد ا ينكه ليزرهاي فركشنال چگونه عمل مي كنند ؟
براي درك بهتر نحوه عملكرد ليزرهاي فركشنا ل لازم است اطلاعاتي در مورد ساختار پوست داشته باشيم . پوست از سه لايه ا پيدرم ( سلولهاي سطحي پوست ) ،درم ( لايه مياني پوست ) و هيپودرم ( لايه چربي تحتاني پوست ) ساخته شده است .اپيدرم ازلايه هاي متعددي ساخته شده كه وظيفه محافظت از لايه هاي زيرين را بر عهده دارند ؛ در ضمن سلولهاي رنگدانه اي پوست به نام ملانوسيت كه مسئول ايجاد رنگ پوست هستند نيز در اين لايه قرار دارند . درم يا لايه مياني از فيبرهاي كلاژن والاستين تشكيل شده است كه مسئول ايجاد قوام، سفتي والاستيسيته پوست هستند . لايه تحتاني يا هيپودرم از سلولهاي چربي تشكيل شده ومسئولیت ايجاد یک عايق حرارتي ومحافظت در برابر ضربه را به عهده دارد.

ليزر فركشنا ل لايه ا پيدرم ودرم پوست را هدف قرار مي دهد ولي اين عمل را با ايجاد هزاران ستون اشعه كه بسيار ظريف ولي عمقي هستند انجام مي دهد .به هر يك از ستونهاي اشعه ليزر MTZ یاMicrothermal treatment zone گفته مي شود . تابش هر يك از ستونهاي اشعه ليزر موجب تخريب ا پيدرم ودرم به صورت ستوني مي شود. نتيجه تخريب ا پيدرم بيرون ريخته شدن محتواي آن است كه به همراه آن سلولهاي رنگدانه اي هم خارج مي شود . نتيجه تخريب درم ايجاد واكنشي است كه باعث باز سازي و ساخت كلاژن جديد مي شود.

بدليل اينكه پوست در ناحيه اطراف اين ستونها سالم و دست نخورده است به بهبود سريعتر وساخت كلاژن جديد كمك مي كند. اين مسأ له بدين معني است كه تخريب نسبي پوست ( در مقابل تخريب كامل پوست ) باعث ترميم و بهبود سريعتر مي شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جوانسازی پوست با آر اف فرکشنالجوانسازی پوست با آر اف فرکشنال

آراف فرکشنال یکی ازجدیدترین روشهای جوانسازی پوست صورت به شمار می‌رود. از طرف دیگر اثر آر اف فرکشنال در جوانسازی به قدری زیاد است که می‌توان گفت آراف فرکشنال بهترين روش جوانسازی پوست صورت است ... ادامه مطلب

همه کاربردهای بوتاکس یا دیسپورتهمه کاربردهای بوتاکس یا دیسپورت

تزریق بوتاکس کاربردهای زیادی دارد که در مقالات مختلف در همین وب سایت به آن اشاره شده است. اما در این مطلب قصد دارم کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس را با تصویر نشان بدهم و نتایج بهترین تزریق بوتاکس را به شکل مصور ارائه نماییم ... ادامه مطلب

تزریق فیلر ژویدرم (Juvederm)تزریق فیلر ژویدرم (Juvederm)

در بین ژل‌های اسید هیالورونیک ژویدرم، محصول کارخانه آلرگان آمریکا از کیفیت فوق‌العاده ای برخوردار است و قطعا پرمصرف ترین ژل در اروپا و آمریکا می‌باشد ... ادامه مطلب

درباره دکتر واعظ

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465