منو اصفهان - خیابان توحید میانی - قبل از چهارراه پلیس - مقابل اداره ثبت - ساختمان آریا - طبقه اول - تلفن : 36284487 - 031
جراحی زیبایی پلکلیزر اندولیفتاس وی اف ژل
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / جوانسازی پوست / راهکارهای شگفت انگیز برای جوانسازی پوست دست

راهکارهای شگفت انگیز برای جوانسازی پوست دست

کاهش حجم پوست دست تنها یکی از تغییرات همراه با افزایش سن است. لکه‌های تیره،چین و چروک‌ها و شل شدن پوست از جمله مشکلات دیگری هستند که دست‌های ما را پیر و فرسوده نشان می‌دهند. خوشبختانه روش‌های غیرتهاجمی و بسیار کم خطری برای جوانسازی دست وجود دارد که می‌توانند انواع و اقسام نشانه‌های پیری را برطرف کنند.

بهترین روش جوانسازی دست‌ها درمانی است که عوارض و نشانه‌های افزایش سن را از بین ببرد. بسته به اینکه چه مشکلی در دستان شما ایجاد شده است و کدام عارضه بیشتر خود را نشان می‌دهد، باید یک روش مناسب را انتخاب کرد. در این میان جنس پوست، رنگ پوست، میزان چین و چروک و زبری، شرایط بدنی و در نهایت نتایج معاینه و بررسی پزشک زیبایی، مشخص می‌کند که کدام درمان یا روش‌ها برای شما مناسب است.

به طور کلی بهترین روش جوانسازی دست برای شما، کمک می‌کند که حجم از دست رفته پوست دست جبران شود و دست‌ها از حالت لاغر و پوست شل و افتاده شما برطرف شود. همچنین لکه‌های پوستی حذف شود و رنگ پوست دست به حالت طبیعی برگردد و در نهایت چین و چروک ریز، زبری و فلس‌های روی پوست، ترک‌های عمیق یا سطحی و برجستگی‌های پوست دست از بین برود.

روشهای لیزری و تزریقی جوانسازی دستها در اصفهان توسط دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست و لیزر انجام می‌شود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 36284487 - 031 تماس حاصل فرمایید.

روش‌های مختلفی برای درمان مشکلات مختلف پوست دست وجود دارد که در ادامه معرفی می‌شوند.

روش‌های جوانسازی پوست دست

برای از بین بردن این لکه‌ها، روش‌هایی برای لایه‌برداری و جوانسازی دست انجام می‌شود. اساس تمام این روش‌ها، حذف سلول‌های مرده با لایه‌برداری و سپس تحریک پوست به بازسازی است. به این ترتیب بافت زیرین پوست که یک‌دست‌تر است و رنگ بهتری دارد، جایگزین بافت مرده یا معیوب سطحی می‌شود. همچنین با افزایش تقسیمات سلولی و کلاژن‌سازی در پوست، طراوت و جوانی به پوست برمی‌گردد و لکه‌های سطح آن نیز برطرف می‌شود. از مهمترین روش‌ها برای از جوانسازی پوست دست می‌توان به این چند درمان اشاره کرد:

جوانسازی با میکرودرم

از روش میکرودرم برای جوانسازی پوست دست هم می‌توان استفاده کرد. روش انجام میکرودرم به این صورت است که با دستگاه خراش‌های بسیار ریزی روی پوست ایجاد می‌شود که به بازسازی و جوانسازی پوست دست کمک می‌کند.روش میکرودرم می‌تواند برای از بین بردن لکه‌های ناشی از تابش آفتاب استفاده می‌شود؛ اما در مواردی که این لکه‌ها زیاد و بسیار پر رنگ باشند میکرودرم پیشنهاد نمی‌شود. همچنین میکرودرم به کلاژن سازی بیشتر پوست دست کمک می‌کند. در نتیجه پوست دست‌ها سفت‌تر، لطیف‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسند.

تزریق چربی به دست

روش تزریق چربی، بهبود قابل توجهی در نتایجی که از آن انتظار دارید، خواهد داشت. در پیوند چربی اتولوگ، لایه‌ای از چربی با دقت زیاد، از طریق لیپوساکشن از شکم، باسن یا ران‌ها برداشته می‌شود. سپس، این چربی پردازش شده تا تمام موادی که مورد نیاز نیست از آن زدوده گردد. در نهایت، چربی تصفیه شده، به وسیله سوزن‌های مخصوص و بسیار ظریف، به محل مورد نظر تزریق می‌گردند. در این روش، هیچ نیازی به ایجاد برش یا زخم کردن دست‌ها نیست؛ اما نکته‌ای که وجود دارد این است که از آن جا که در این روش، بخش‌هایی از چربی که تزریق شده سالم باقی نمی‌ماند، معمولاً نیاز به انجام یک تزریق اصلاحی وجود خواهد داشت.

روش‌های جوانسازی پوست دست

تزریق ژل به دست‌

تزریق ژل نیز همچون تزریق چربی می‌تواند تأثیراتی قابل توجه داشته باشد. این روش باعث می‌شود که رگ‌ها و تاندون‌های برجسته پوست دست پنهان شده و ظاهری جوان در آن به وجود آورد. پس از تزریق کردن ژل به دست‌ها، چین و چروک‌هایی که در پوست دست وجود دارد، نیز محو خواهند شد.این ژل‌ها به گونه‌ای تهیه شده است تا مانند اسید هیالورونیک بدن عمل کند. به این معنی که ظاهری که ایجاد می‌کند کاملاً طبیعی بوده و غیرخوشایند نباشد.در این روش، یک مزیت در برابر تزریق چربی وجود دارد و آن این است که نیازی به برداشتن مواد لازم از شکم یا باسن یا دیگر بخش‌های بدن نیست. همچنین به منظور راحتی بیشتر و کم کردن درد، از کرم‌های بی‌حسی موضعی برای آن استفاده می‌شود. هرگونه کبودی یا تورم که در طی آن به وجود می‌آید، به سرعت برطرف خواهد شد.

در حالت کلی، نتایجی که ناشی از تزریق ژل و چربی برای جوانسازی دست به وجود می‌آیند، به مدت ۶ ماه تا یک سال دوام خواهند داشت. هرچند که میزان ماندگاری این روش‌ها متغیر است و بسته به وضعیت بدنی هر فرد، آناتومی او، سوخت و ساز بدن و نیز واکنشی که به آن نشان می‌دهد، متغیر خواهد بود. همچنین، سبک زندگی و مراقبت‌های بعد از عمل نیز تأثیرات چشمگیری خواهد داشت.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی یکی از روش‌های جوان شدن پوست صورت و دست‌ها است. هنگامی‌که این مواد شیمیایی به پوست زده می‌شوند، باعث می‌شود که لکه‌های ناشی از سن ناپدید شوند درحالی‌که شفافیت بافت پوست کمتر می‌شود.اسکلروتراپی هنگامی‌که محلول اسکلروزان به رگ‌های بد منظر تزریق می‌شود، این محلول شیمیایی رگ‌ها را تحریک می‌کند و باعث می‌شود که سفیدتر به نظر بیایند و کم‌کم محو شوند و به جوانسازی دست کمک می‌کند.

لیزر جوانسازی

امروزه تکنولوژی پیچیده لیزر می‌تواند بافت پوست را بهبود دهد، چین و چروک‌ها را کاهش دهد، رنگ پوست را اصلاح کند و ظاهر پوست را با طراوت، زیبا و جوان‌تر سازد. در حین انجام لیزر جوانسازی پوست دست، انرژی لیزر هم سطح صدمه دیده پوست و هم کلاژن‌های پیری در عمق دست را هدف قرار می‌دهد. زخم‌های میکروسکوپی در میان بخشی از منطقه مورد درمان ایجاد می‌شود و به اطراف بافت آسیبی وارد نمی‌شود. با محدود کردن آسیب‌های پوستی، می‌توان به جوان‌سازی پوست بسیار عمیق و مؤثر با دوره درمان کوتاه‌تر دست یافت. حرارت لیزر همچنین باعث تحریک مکانیسم‌های درمان طبیعی بدن و تحریک در تولید دوباره کلاژن و الاستین (انعطاف پذیری) در ماه‌های بعدی پس از درمان می‌شود. در پوست‌های جوان و سالم، کلاژن و الاستین به وفور یافت می‌شود که باعث استحکام و انعطاف‌پذیری پوست می‌شود.

فتوتراپی

ال‌ای‌دی‌ها از نظر بیولوژیکی حائز اهمیت هستند؛ زیرا می‌توانند عملکرد میتوکندری موجود در سلول‌ها را اصلاح نمایند. بنابراین، ال‌ای‌دی‌ها موجب واکنش‌های فتوبیوشیمیایی سلولی طبیعی در پوست می‌گردند. همچنین روشی طبیعی و غیرتهاجمی برای جوان‌سازی پوست فراهم می‌کنند. نور ناشی از ال‌ای‌دی‌های درجه‌ی طبی با سلول‌ها تعامل پیدا کرده و آنها را تحریک می‌کند تا کلاژن و الاستین جدید تولید کنند. مطالعات بسیاری نشان می‌دهند که همان انرژی ال‌ای‌دی که در درمان زخم‌ها مفید است، می‌تواند برای اثرگذاری بر ساخت کلاژن استفاده شود.

در روش جوان‌سازی از طریق نور از نور شدید پالسی (IPL) استفاده می‌شود تا پوست پیر شده را جوان نماید. روش‌های درمانی IPL حالت پوست را بهبود داده و به‌ویژه برای درمان لکه‌های پیری، کک و مک و زخم‌ها مؤثر است. آی‌پی‌ال یک درمان غیر تخریبی و غیر تهاجمی می‌باشد که به این معنی است که پوست برداشته یا آسیب‌دیده نخواهد شد. نور، بدون ضرر از میان پوست عبور کرده و توسط لکه‌ها و ضایعات پوستی جذب می‌شود. سلول‌های غیر طبیعی نابود گردیده و تنها بافت‌های سالم باقی می‌مانند. آی‌پی‌ال همچنین سبب افزایش رشد کلاژن و پر شدن جای زخم‌ها شده و به پوست درخشش جوانی را می‌دهد.

مزایای جوانسازی پوست دست

از مزایای جوانسازی پوست دست می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

اقدامات قبل از جوانسازی دست

بیمارانی که از تزریق ژل و چربی استفاده می‌کنند، باید یک هفته قبل از درمان، آسپرین و ترکیبات ایبوپروفن و مکمل‌هایی با دوز بالایی از ویتامین E و رقیق‌کننده‌های خون به‌منظور کاهش احتمال خون‌مردگی استفاده نکنند (مگر در موارد ضروری پزشکی). همچنین بیماران باید از خوردن شراب قرمز و مولتی‌ویتامین‌ها از دو روز قبل از درمان خودداری کنند.

اینستاگرام دکتر واعظ شوشتری

کاندیدای مناسب برای انجام جوانسازی دست

در ادامه به برخی از علل متداول که افراد برای جوانسازی دست اقدام می‌کنند اشاره می‌کنیم:

مراقبت‌های بعد از جوانسازی دست

سعی کنید در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و از ضد آفتاب مناسب برای پوستتان استفاده کنید. با توجه به روش‌هایی که برای جوانسازی پوستتان در نظر گرفته‌اید، باید با پزشک مشورت کنید و به خوبی از پوست دستتان مراقبت کنید. بعضی از روش‌ها به مراقبت‌های خاص‌تری نیاز دارند.

همشهریان گرامی! جهت بررسی علل و استفاده از بهترین روشهای درمانی مشکلات پوستی خود، می‌توانید به یک متخصص پوست در اصفهان مراجعه نمایید تا پس از بررسی‌های لازم، مناسب ترین درمان را برای رفع مشکل شما تجویز کرده و اعمال نماید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، قبل از چهارراه پلیس ، مقابل اداره ثبت ، ساختمان آریا ، طبقه اول
تلفن : 36284487 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاربرد تزریق فیلر در جوانسازی گردنکاربرد تزریق فیلر در جوانسازی گردن

کلینیک‌های زیبایی مخصوصاً برای درمان خطوط افقی پوست، به دنبال روش‌های کمتر تهاجمی هستند. مطالعات نشان داده‌اند که فیلرهای اسید هیالورونیک برای درمان خطوط گردن مناسب هستند. ... ادامه مطلب

عوارض قرص های چاقی چیست؟عوارض قرص های چاقی چیست؟

قرص‌های چاقی مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند و مسئولیت نظارت بر این مکمل ها به عهده سازمان دارو و غذا است. شما علاوه بر اینکه زمان انتخاب باید مطمئن شوید قرص های چاقی مورد تأیید سازمان دارو و غذا هستند، باید در مورد مواد تشکیل دهنده این قرص‌ ها نیز اطلاعات کافی کسب کنید. ... ادامه مطلب

تبخال تناسلی چیست و چگونه درمان میشود؟تبخال تناسلی چیست و چگونه درمان میشود؟

تشخیص بیماری های پوستی مانند تبخال تناسلی و زگیل تناسلی، در اصفهان توسط دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست، انجام میشود؛ و با بهره گیری از به روزترین امکانات، اقدامات درمانی در جهت بهبودی هرچه بیشتر این بیماریها نیز در کلینیک ایشان صورت میگیرد ... ادامه مطلب

درباره دکتر واعظ

در سال 1353 در اصفهان به دنیا آمدم. در سال 1371 با رتبۀ 123 کنکور تجربی در رشتۀ پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پذیرفته شده و در سال 1378 با مدرک دکترای پزشکی فارغ‌التحصیل گردیدم.

در سال 81 با رتبۀ 17 کشوری در امتحان تخصص رشتۀ پوست و زیبایی دانشگاه اصفهان پذیرفته شدم. همزمان با این موفقیت در امتحان اعزام به خارج رشته تغذیه شرکت کردم و در این امتحان نیز موفق به کسب بورس خارج کشور شدم.

به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه تحصیل دادم. در سال 2004 میلادی و در حالی که دوره رزیدنتی را طی می‌کردم دوره‌ای یک ماهه، به صورت فشرده پوست را در دانشگاه شفیلد انگلستان گذراندم. این دوره درعلاقه و دیدگاه من نسبت به رشته پوست بسیار موثر بود.
در سال 85 با مدرک بورد تخصصی پوست و زیبایی با رتبه 4 کشوری و اول استان فارغ‌التحصیل شدم.


طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین